
Seat heeft je weer een extra reden gegeven om aan kinderen te beginnen, want hun snelle Leon Cupra komt er nu ook als stationwagen. 280 pk en een kofferinhoud van 1.470 liter. Niet slecht, toch?
De Spanjaarden hebben de laatste maanden stevig gepeperde paella gegeten, want de Leon Cupra is een bommetje op wielen. Nu lepelt Seat ook de 280 pk sterke 2.0 TSI onder de kap van de Leon ST. Neem je er de DSG-automaat bij, dan haal je de honderd in 6 seconden en snel je met je koffer vol bagage door tot 250 km/u. Het normverbruik ligt op 6,6 liter en de CO2-uistoot bedraagt 154 g/km. Voor de handbak zijn al die cijfers enkele eenheden slechter (van 0,1 seconde trager naar de honderd tot 3 gram extra CO2).

Ook met 265 pk, maar...
Is 280 pk je wat te veel, dan biedt Seat ook een variant aan met 265 pk, die kost bijna 1.5000 euro minder maar sluit wel een hoop lekkers uit. Nu ja, lekkers dat je in de optielijsten kan terug vinden, want de standaarduitrusting is identiek. Wil je dus zwarte 19-duims velgen of specifieke performancepakketten (lees: Brembo remmen, Michelin banden en aerodynamische onderdelen) dan moet je sowieso voor de 280 pk variant gaan en nog eens in je buidel tasten.

Vanaf 33.090 euro staat er een 265 pk Leon ST Cupra met handbak voor je deur. De variant met 280 pk begint vanaf 34.420 euro.
Recente reacties
Rij-impressie: Maserati Ghibli Hybrid (2021)
blijf dit een heerlijk ding vinden...Jammer dat er toch nog altijd zo veel voor de Duitsers blijven...
Door Yannick 20 uur geleden
Start-stopsysteem nefast voor levendsuur motor?
Danny, probeer jij maar eens een auto te kopen waar die rommel niet opzit. Bochtverlichting... bij...
Door Willy Beyers 1 dag geleden
Leasemarkt verwacht omschakeling van diesel naar benzine
Bij inruil wagen krijg je ook meer terug dan bij een benzinewagen , zeker met een lage km-stand.....
Door Jeff 2 dagen geleden
Rijtest: Mercedes-AMG GLA 45 S (2021)
oké hier ben ik echt wel fan van... dit in AMG is ook zoooveel beter/leuker dan de zoveelste A45...
Door Yannick 2 dagen geleden