
In augustus gaf Kia zijn compacte Stonic een facelift, met een visuele update, nieuwe rijhulp en milde hybride. Vandaag wordt daar een sportieve GT Line-variant aan toegevoegd. Inderdaad, dat had de Stonic voordien nog niet. En nee, dat was ons ook niet opgevallen.
Het recept van de GT Line is intussen een klassieker bij Kia. In de Stonic vertaalt zich dat in sportiever getekend bumperwerk, een eigen radiatorrooster en zwarte spiegelkappen. Led-koplampen zijn standaard, terwijl de achterkant een diffusor en dubbele uitlaat suggereert. 17-duimsvelgen zijn standaard, tweekleurige designpakketten een optie.

Binnenin zien we inzetstukken in koolstofvezellook, een nieuwe zetelafwerking met stof en synthetisch leder, en een nieuw getekend lederen stuur. Bij de facelift werden de displays op het instrumentenpaneel en van het infotainment geüpgraded. Die wijziging is uiteraard ook in deze GT Line-variant merkbaar.

De Kia Stonic GT Line is verkrijgbaar met de nieuwe milde hybride 1.0 T-GDi EcoDynamics+, die een riemaangedreven starter/generator en 48-voltbatterij gebruikt. Hij is er in versies van 100 en 120 pk. Ook de niet-milde hybride 1.0 T-GDi van 100 pk is beschikbaar als GT Line.
Recente reacties
Prijslijst: zoveel kost de nieuwe Volkswagen Tiguan eHybrid (2020)
Schone auto, maar hoe weet je nu of het een fake hybrid is of niet? Batterijcapaciteit lijkt...
Door jacky 4 uur geleden
Ford tikt leveranciers op vingers voor perslekken
Dit begrijp ik niet... Ik heb 2 jaar voor TME gewerkt in zaventem (Toyota Motor Europe, het...
Door Adriaan 7 uur geleden
Toyotagate: 10 jaar lang gesjoemel met uitstoot
Je moet niet enkel op hln.be meer zijn voor sensatie nieuws in vlaanderen!
Door Adriaan 7 uur geleden
Officieel: Porsche Taycan krijgt nieuwe instapversie met RWD (2021)
En niet vergeten een ongelooflijk veel beter afwerkingsniveau. Tesla is nooit echt de beste van de...
Door Adriaan 7 uur geleden