
Porsche breidt het gamma van haar elektrische Taycan wat verder uit naar onderen. De basis-Taycan - zonder toevoeging - krijgt wat minder vermogen maar ziet daarmee wel zijn actieradius uitbreiden.
Met de nieuwe toevoeging krijgt de Taycan nu vier versies in het aanbod. Bovenaan zit de 761 pk sterke Turbo S zonder turbo, in het midden zit nu de Turbo zonder turbo met 680 pk en op het derde schavot vertoeft de 430 pk sterke Taycan 4S. Sinds vandaag sluit de basis-Taycan de rij met keuze uit een vermogen van 326 pk of 380 pk. Die kan je herkennen aan de 19 inch Taycan Aero velgen, met zwarte remklauwen.
twee battery packs
Die 326 pk kunnen tijdelijk tijdens de Launch Control verhoogd worden naar 408 pk en krijg je alleen als je de motor combineert met het kleinste accupakket, 79,2 kWh groot. Porsche biedt echter ook het Performance Battery Plus-pakket aan, waarbij je een 93,4 kWh accu aan boord neemt. Daarmee heb je dus de 380 pk waarvan hierboven sprake. Gebruik je de launch control bij deze versie, dan heb je tijdelijk 476 pk ter beschikking.

Beide versies zijn enkel te verkrijgen met achterwielaandrijving. De variant met het kleinste accupakket rijdt 431 kilometer ver, de grotere batterij brengt je 484 kilometer ver, beiden volgens de WLTP-cyclus gemeten. Hierdoor wordt de actieradius van de 4S met Performance Plus accu met 18 kilometer overtroffen.
alletwee hetzelfde
Opladen van de batterijen doe je met maximaal laadvermogen van 270 kW. Accelereren naar de 100 km/u doe je met de basis-Taycan in 5,4 seconden, onafhankelijk van welke versie je gekocht hebt. Ook de topsnelheid is bij beide versies hetzelfde, hoger dan 230 km/u zal je niet komen.

Recente reacties
Vraag: Moet Volvo een elektrische stationwagen op de markt brengen?
Een goede Cx is belangrijk om het verbruik te drukken, ook elektrisch. Dus die station zal er wel...
Door JL 15 uur geleden
Officieel: Hyundai Bayon is Kona mét koffer (2021)
De Crossland van Hyundai, dus. Ter vervanging van de ix20. (broertje Kia Venga)
Door JL 15 uur geleden
Officieel: Volkswagen Golf GTI Clubsport 45
G'oh ja, in '94 was ik 10 :-D toen kocht ik voornamelijk snoepjes van 1 en 2 BEF om er zoveel...
Door John 15 uur geleden
Officieel: Volkswagen Golf GTI Clubsport 45
Een golf 3 gti uit 1994 had een nieuwprijs van 22770€ rekening houdend met de inflatie is dat...
Door Adriaan 23 uur geleden