Ter gelegenheid van de Wörthersee Tour van dit jaar plant Audi de gelauwerde 2.5 vijfcilinder uit onder andere de TT-RS in de kleinste Audi, de A1. De ingenieurs brachten het vermogen naar 503 pk en 660 Nm, waardoor de wagen nu sneller dan de wind naar de 100 km/u sprint, in 3,7 seconden om precies te zijn. Door de elektronische begrenzing ligt de topsnelheid van de wagen op 250 km/u en misschien is dat maar goed ook.
Om nog enkele prestatiecijfers op te noemen. De sprint naar 200 km/u werkt hij af in 10,9 seconden. Maar ook het koppel doet zijn werk. Want van 80 km/u naar 120 km/u neemt amper 2,4 seconden in beslag.
De Audi A1 Clubsport Quattro, die 1.390 kilogram weegt, krijgt naast vierwielaandrijving ook keramische remschijven en 19 inch velgen mee. Een gigantische dakspoiler moet hem laten opvallen tussen het publiek op de Wörthersee Tour, dat van 1 tot 4 juni rond deze wagen zal samentroepen.[

]1
De lak die Audi gebruikte heet Glacier White matt paint finish. Het dak werd gemaakt uit CFRP (carbon fiber-reinforced polymer) en de vier ringen op de bumpers zijn van massief aluminium. Verder merken we ook nieuwe sideskirts op, nieuwe bumpers met de obligatoire luchthappers, zijspiegels uit het R8 kamp en een serieus uitgekaste bodykit die ons moet doen denken aan de Ur-Quattro.
Omdat de A1 Clubsport Quattro een wagen is voor het circuit hebben ze geen achterzetels voorzien. Die bank moest plaats maken voor een rolkooi en een opbergvak voor de racehelmen. Er is ook geen infotainmentsysteem aanwezig. De kuipzeteltjes zijn dezelfde als die van de R8 GT.
Het gaat voor alle duidelijkheid om een concept car, waar niet direct een productieversie uit zal voortvloeien.
Recente reacties
Mansory geeft Mercedes-Maybach GLS 820 pk en… een bullbar?
Alsof je helemaal strak in het pak zou lopen en dan een neusring zou dragen. Rare keuze, maar er...
Door this 2 dagen geleden
Rijtest: Audi Q4 e-tron vs Tesla Model Y (2022)
Ik deed zelf in het voorjaar een vergelijkende test met de Audi Q4 en VW ID4. Ik stond ervan...
Door Bjorn Willaert 2 dagen geleden
Nederland blijft absolute koploper qua laadpalen, België hinkt achterna
Amsterdam is nu ook wel maar 1 stad. Ik kom wel eens her en der in Nederland en ik zie genoeg...
Door this 2 dagen geleden
Nederland blijft absolute koploper qua laadpalen, België hinkt achterna
Dat zou een mooi onderzoekje zijn voor een planning bureau of journalist ;) ik ga uit van een...
Door Adriaan 3 dagen geleden