
De Mini Cooper SE, of de Mini Electric voor de vrienden, is bij de Akense tuner AC Schnitzer over de vloer geweest. Meer vermogen levert dat niet op, wel aangepaste looks.
Eerlijk gezegd: veel heeft de tuningkit van AC Schnitzer voor de elektrische Mini niet om het lijf. De Duitsers ontwikkelden een frontsplitter die meer neerwaartse druk oplevert, een beschermfolie om de achterbumper van krassen te vrijwaren en wat decoratieve opsmuk.

AC Schnitzer hield rekening met het meergewicht van het batterijpakket in deze elektrische Mini. De ophangingskit werd dus specifiek voor de Cooper SE ontwikkeld, en legt de Mini vooraan 25 tot 35 millimeter dichter tegen het asfalt, achteraan 20 tot 30 millimeter. Er zijn ook specifieke 19-duimsvelgen en enkele afwerkingsaccenten voor het interieur.
Recente reacties
Dacia lacht met zetelverwarmingabonnement, geeft gratis warmwaterkruiken weg
toen destijds renault als eerste(en enige?)met batterijhuur afkwam voor zijn ev,waren de reactie's...
Door andre123 6 uur geleden
Circuittest: Alpine A110 R (2023)
De grote vraag nu is hoe de Alpine zich gedraagt tegenover de concurrentie, en zeker Porsche Cayman...
Door Waxweazel 1 dag geleden
Betaalbaar bestaat: dit kost de nieuwe MG HS met verbrandingsmotor (2023)
Post mag verwijderd worden.
Door Mathieu 2 dagen geleden
Tesla Model 3 en Model Y tot 12.000 euro goedkoper
TUURLIJK IS HIJ NIET DE ENIGE(is te merken aan de prijs) maar hij is wel het gezicht van tesla,...
Door andre123 2 dagen geleden