Autonieuws: Cijfers

Particulier schrijft meer nieuwe auto’s in dan professioneel… voor het eerst in 10 jaar!

FEBIAC heeft de inschrijvingscijfers voor februari verzameld, en daar steekt één cijfertje boven de rest uit. Dat is het percentage aan inschrijvingen door particulieren. Dat is plots namelijk groter dan het aandeel aan bedrijfswagens dat in de afgelopen maand werd ingeschreven, en dat zien we voor het eerst sinds 2014!

Elke keer wanneer we het over de inschrijvingen van nieuwe auto’s in ons land hebben, moeten we ook even de dominantie van de zakelijke markt bespreken. Keer op keer zijn bedrijfswagens namelijk goed voor meer dan de helft van de nieuwe inschrijvingen in België, kijk maar naar de totaalcijfers van vorig jaar. Toen nam de zakelijke koper nog 62 procent van de markt voor zijn rekening en in 2023 stond zelfs 67 procent van de nieuw ingeschreven auto’s op naam van een bedrijf… Maar aan die dominantie komt nu een einde.

Start van het Autosalon-effect?

Of tenminste voor even, want sectorfederatie FEBIAC heeft zijn inschrijvingscijfers voor de maand februari bekendgemaakt. Die cijfers geven plots een omgekeerde wereld weer: afgelopen maand waren de particuliere inschrijvingen goed voor welgeteld 50,4 procent van alle nieuwe auto’s terwijl de zakelijke inschrijvingen strandden op 49,6 procent. Daarmee werden er dus nipt minder bedrijfswagens ingeschreven dan particulier aangekochte auto’s en dat is best wel een zeldzame gebeurtenis in ons land. Het is namelijk alweer van 2014 geleden dat dit nog gebeurde!

Image
Autosalon Brussel 2025 Standfoto

Daar zit het Autosalon waarschijnlijk voor iets tussen, want dat leidt elke editie weer tot een boost in de inschrijvingen van nieuwe auto’s door particulieren. De auto’s die dus in de salonmaand werden aangekocht, worden dan in de maanden daarop geleverd en ingeschreven — zoals we nu beginnen te zien. De kans bestaat dus dat deze tendens zich in de komende maanden nog even doorzet, want de grootste inschrijvingsrush moet vermoedelijk nog komen. Voorlopig noteert de Belgische automarkt namelijk slechtere cijfers dan vorig jaar met in februari 40.161 nieuwe auto’s oftewel 8,1 procent minder dan dezelfde maand in 2024. In januari zagen we zelfs al een daling van 13 procent ten opzichte van het jaar voordien.

Reactie toevoegen

Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.

Inloggen