Automerken lenen hun wagens maar wat graag uit aan artiesten om er unieke kunstwerken op wielen van te maken. Bij BMW heb je bijvoorbeeld de Art Cars, zustermerk MINI werkt dan weer graag samen met met lifestylemerk Deus Ex Machina. Het resultaat? Twee twee exclusieve, unieke John Cooper Works wagens, één met verbrandingsmotor (231 pk) en één volledig elektrische wagen (258 pk).
De surferboy
Die laatste is de Skeg, de surferboy van het gezelschap. Deze versie eert de surfcultuur en dat zie je meteen. Zo krijg je binnenin de wagen glasvezelbakken voor je wetsuit, zijn de sportzetels gemaakt uit neopreen (flexibel, maar vooral: waterafstotend) en is het dashboard opgebouwd uit glasvezel, ook de basis van surfplanken.

Brede bumpers, een verlichte grille en een dakspoiler zorgen tot slot het sportief silhouet dat je nodig hebt om succes te hebben in de hippe beach bars van Saint-Tropez, Knokke-le-Zoute of Sint Anneke. Nog een opvallend feitje dat je kan delen aan de toog van die clubs: de Flex Tip Surf Spoiler reageert op de luchtstroom, net zoals een surfplank de contouren van een golf volgt.
De racepiloot
Wie de geur van benzine en verbrand rubber boven die van de zilte zee verkiest, vindt dan weer zijn gading bij de Machina. Deze wagen is gebaseerd op de motorsportgeschiedenis van MINI en zit vol met knipogen naar het roemrijke verleden van het merk.

De vier extra koplampen verwijzen uiteraard naar de beroemde rallydagen van MINI, net als de kleurenstelling van deze JCW: rood-zwart-wit, zoals de illustere MINI die meer dan zestig jaar geleden de rally van Monte Carlo won en meteen het imago van de wagen creëerde. Maar het Brits-Duitse merk verdiende niet alleen zijn strepen in de rallywereld. Getuige: een achterspoiler in Can-Am stijl en een centrale uitlaat gebaseerd op de MINI JCW die over de Nordschleiffe scheurde.
Hydraulische handrem
Als je in de Machina stapt, waan je je meteen in de cockpit van een racewagen. Natuurlijk hijs je je in een kuipstoel, gesp je je vast met vijfpuntgordels en krijg je boven je hoofd een kooiconstructie voor wanneer het toch eens misloopt. Daarnaast merken we heel wat gewichtsbesparing op: gestripte deurpanelen met opvallende witte ‘X’-motieven tot het gewaxte stoffen dashboard. Het minimalistische racestuur en de gigantische hydraulische handrem maken de racebeleving compleet.

MINI neemt deze twee wagens alvast mee naar de IAA van München. Dat ze die nadien in productie brengen, lijkt ons heel sterk, maar die rallylichten van de Machina en hydraulische handrem zouden we wel graag op de gewone JCW zien. Alsjeblieft, MINI?
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen