- “Mag onze auto wel in de lage emissiezone?”
- “We rijden toch niet door het centrum?”
- “Maar wat als we een tussenstop willen maken? En ik denk dat het stadje naast de camping ook een LEZ is geworden!”
- “Maar waar haal je zo’n sticker!?”
Zie hier de stress in menig Vlaamse huiskamer de dag voor een vakantie in Frankrijk of een doorsteek richting Spanje of Italië. Althans, tot vorige zomer! Want Frankrijk gaat zijn ‘zones à faibles émissions’ (ZFE) afschaffen!
Van 0 tot 5
42 Franse agglomeraties met meer dan 150.000 inwoners werden zo’n zone, waarvoor je een sticker moest kopen om erin te mogen. Die ging van de ‘groene’ 0 voor elektrische auto’s tot de ‘grijze’ 5 voor de meest vervuilende diesels, waarbij een hoger nummer uiteraard tot meer restricties leidde.

De zones kregen echter steeds meer kritiek te verwerken, omdat gezinnen met een lager inkomen zich niet altijd een milieuvriendelijke wagen kunnen permitteren. Daarom werd er gestemd over de toekomst van de zones, waarbij een overduidelijke meerderheid, zowel aan linker- als aan rechterzijde, tegen de zones stemde. Toch kunnen we nog niet op twee oren slapen, de Raad van State kan de beslissing nog altijd terugdraaien.
Foto's: rechtenvrij via Pexels
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen