Een complete verrassing is deze Skoda Peaq niet, want het Tsjechische merk zit al jaren de komst van zijn elektrische SUV met zeven zitplaatsen aan te kondigen. Vandaag mag er dan eindelijk het doek af. Weet hij nog te verrassen?
Epiq XXL
De Peaq is alvast de grootste elektrische SUV van het gamma geworden en zit daarbij boven Epiq, Elroq en Enyaq. Met die eerste deelt hij trouwens het feit dat hij vanaf de grond ontwikkeld werd met de "Modern Solid" designtaal in het achterhoofd. Het resultaat is dat deze Peaq stiekem wel wat lijkt op de kleine Epiq, maar dan in een XXL-jasje. Dat jasje is trouwens 4,87 meter lang, waardoor hij nog eens 11,6 cm langer is dan een Kodiaq - om je een idee te geven.

Net zoals bij de Epiq zie je meteen het T-lichtsignatuur voor en achter, al krijgt deze Epiq zijn eigen "primeurs" voor een Skoda. Zo is dit de eerste der Skoda's met verzonken deurgrepen, is dit de eerste Skoda met een panoramisch dak met "dynamiq shade control" én is dit de eerste Skoda met 3 fietsers afgebeeld onderaan de voorruit aan de passagierskant. Al is die laatste primeur wat dubieus natuurlijk.
Niet enkel praktisch, ook een luxepaard
Het verkoopargument van deze Peaq is uiteraard niet de verzonken deurgrepen, wel de riante ruimte binnen. Met vijf zitplaatsen beschik je over een koffer van een hallucinante 935 liter. Liever nog twee passagiers achterin? Dan heb je nog steeds 299 liter aan kofferruimte. Ook vrijwel uniek voor een elektrische Skoda: een frunk van 37 liter. Al wil Skoda niet enkel ruimte aan bieden om ruimte aan bieden, want in dat geval kan je natuurlijk ook gewoon een busje kopen.

Nee, de Peaq wil het summum van luxe zijn op automobiel vlak uit Tsjechië. Zo heb je een "Relax pack" dat de Peaq zegent met geventileerde stoelen en een massagefunctie, ergonomische steuntjes voor je benen, hoofdkussens vooraan, klaptafel in de middenconsole en een specifieke welness-app ontwikkeld voor de Peaq. Om het verhaal helemaal af te maken krijg je ook een Sonos-geluidsysteem met 16 luidsprekers, goed voor 755 watt. Kijk, daarvoor hoef je ook al niet meer bij de Chinezen te zijn.

Met al die focus op het welbehagen zouden we bijna vergeten dat deze Peaq ook nog een auto is. Eentje die VW's terugkeer naar de fysieke knoppen verder zet. Zo krijg je een scrollwiel voor het volume en fysieke knoppen voor de klimaatcontrole - hoezé! Uiteraard ook digitale schermen aanwezig en de Peaq is de eerste der Skoda's die een verticaal scherm van 13.6-duim introduceert. Dat draait op Android waardoor je rechtstreeks op het scherm toegang krijgt tot apps zoals Spotify en Youtube.
Peaq 90 graag!
De Peaq is de grootste der elektrische Skoda's... maar toch krijgt de basisversie (Peaq 60) een relatief bescheiden batterij. Die is 59 kWh groot (netto), hangt vast aan een elektromotor op de achteras van 204 pk en 350 Nm en moet de SUV alsnog 450 km aan range geven. Interessanter wordt het als je voor de Peaq 90 gaat. Die krijgt een riante accu van 86 kWh netto en mag samen werken met een elektromotor van 284 pk en 545 Nm koppel. Maximale range? 640 km, alsjeblieft!

Dat zijn motoren die we uiteraard al kennen van andere producten binnen de VW-groep, waardoor het geen verrassing is; de Peaq komt er ook als 90X met vierwielaandrijving. Die is 295 pk sterk, gebruikt ook de grote batterij en schopt het nog steeds tot 610 km. Trekken kan de Peaq aan 1.800 kg voor de versie met de motor achterop en aan 2.000 kg voor de variant met vierwielaandrijving. Bidirectioneel laden maakt van de elektrische Peaq ook een handige stroomgenerator, maar de warmtepomp blijft ook bij deze elektrische Tsjech een optie.
Check ook onze video van de Epiq, het kleine broertje van deze Peaq:

Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen