De terughoudendheid van West-Europeanen tegenover Chinese auto's is opvallend. Dat is ook BYD niet ontgaan. Waardoor de Chinese gigant binnenkort in Turkije en Hongarije auto's van de band laat rollen. Meer nog, het merk overweegt al een derde site... en die kan volgens persagentschap Reuters wel eens een Duits tintje krijgen.
Duitsland als marketingstatement
BYD's productiesites in Europa hebben natuurlijk twee redenen. Enerzijds omzeilt BYD zo de importtaksen van de EU, anderzijds helpt het de acceptatie in Europa omdat de auto's, tja, "Made in Europe" zijn. Die laatste reden zou wel eens aan de basis kunnen liggen voor de keuze om een derde productiesite op te richten. Want net zoals Tesla eerder deed, overweegt BYD nu ook Duitsland. Duitsland is uiteraard hét autoproductieland bij uitstek (sorry, Frankrijk en Italië), waardoor BYD hoopt op die manier West-Europese klanten te paaien. Dat laat alvast een interne bron van het merk weten tegenover Reuters.

Het Chinese merk is evenwel wat terughoudend om Duitsland te kiezen wegens de hoge loonkosten, energiekosten, relatief lage productiviteit en lage flexibiliteit. De afweging tussen efficiëntie en marketing moet dus nog gemaakt worden. Eind dit jaar start BYD met het bouwen van auto's in Hongarije, terwijl begin volgend jaar de site in Turkije volgt. Beide fabrieken zullen op jaarbasis gezamenlijk zo'n 500.000 auto's kunnen bouwen (zowel EV als hybride). Vorig jaar verkocht BYD 83.000 auto's in Europa. Al verwachten analisten een explosieve stijging de komende jaren.
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen