Verschillende psychologen verdienen vandaag nog grof geld aan afspraken met automobilisten waar het haar spontaan van recht komt bij het horen van de naam “1.2 PureTech”. Het kleine, pittige motortje van de groep bleek immers al snel niet alleen pittig op het gas, maar ook in de portefeuille. Jarenlang probeerde Stellantis het probleem te verhelpen, tot er nu gewoon een volledig nieuw blok komt.
Natte riem geen natte droom
“Natte distributieriem” is waarschijnlijk de trigger die de patiënten van de psycholoog uit onze inleiding doet uitbreken in angstzweet. Want in plaats van de gekende distributieketting, was de 1.2 PureTech voorzien van zogenaamde natte distributieriem. Een riem die werd ondergedompeld in motorolie om geluid en wrijving te verminderen.

“Geniaal”, denk je in het begin. Dachten ze ook bij Stellantis. Alleen resulteerde die natte riem niet in natte dromen, eerder in nachtmerries. Ze zorgde er immers voor dat er allerhande rubberdeeltjes in de motor terecht kwamen, met alle gevolgen van dien. Het resultaat? Strafprocedures, terugroepacties, maar vooral kopzorgen voor de vele klanten die de beruchte driecilinder in de neus van hun Stellantiswagen hadden liggen.
Met Miller en ketting
Maar daar komt nu verandering in. Zo heet de instapper van de Peugeot 208 nu “Turbo Benzine 100 pk”, niet langer PureTech dus. Stellantis vervangt hem dus door een nieuw blok, eveneens een driecilinder, maar dan … mét distributieketting. De krachtbron draait ook op de Miller-cyclus, wat voor een lager verbruik zou zorgen, terwijl ook de cilinderkop, zuigers, het inlaatsysteem en de turbo werden vernieuwd.
Peugeot noteert alvast een verbruik van 5,1 l/100 km en een CO2-uitstoot van 116 g/km voor de kleine 208. Naar de pomp zal je dus minder moeten gaan, al zullen Peugeotrijders vooral hopen dat ze minder… naar de garage zullen moeten! Ook de 2008 krijgt trouwens de nieuwe instapper. Volgen de andere modellen van Stellantis met 1.2 benzinemotor snel?
Reacties
door Piet Snot
door Nick Van Hemelryck
Nooi zal ik nog een auto kopen die verbonden is aan Stellantis, wat een helende met mijn Peugeot 3008. Geen enkele hulp gekregen noch van de dealer noch van Stellantis. De leuze niet goed geld kwijt is goed ingeburgerd daar.
door Anoniem
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen