Hoewel bij ons de term "youngtimer" vooral wordt gebruikt om auto's aan te duiden die al oud zijn, maar nog niet oud genoeg zijn om oldtimer te zijn, is de term in Nederland gebeiteld in de wet en hangt er een fiscaal voordeel aan vast. Dat voordeel wil het Nederlandse kabinet graag herzien en daarvoor sleurt het een nieuwe term uit de hoed: de greentimer.
Goedkoop EV rijden, voor het milieu...
Volg even mee: enkele weken geleden zette het Nederlandse kabinet het land op z'n kop door de youngtimergrens vanaf volgend jaar te verschuiven van 15 naar 25 jaar. Klinkt als een fait divers bij ons, maar in Nederland is dit een "big deal" omdat bedrijven een youngtimer zakelijk kunnen inschrijven met alle lagere bijtelling die daar bij hoort. Of anders gezegd: in Nederland kunnen ondernemers en bedrijven relatief goedkoop oudere vervuilende auto's inschrijven. Zowat het tegenovergestelde van bij ons in België. En wat gebeurt er wanneer de overheid aan de fiscale voordelen van bedrijven wil raken? Inderdaad, het kabinet kwam al snel terug op dat idee.

Toch blijft het borrelen. Niet in het minst omdat de origineel insteek van de youngtimerregeling (het langer in leven houden van nog perfect werkende auto's) zijn doel wat voorbij heeft gestoken met de opkomst van elektrische auto's. Daardoor kijkt het kabinet nu naar een aangepaste versie die ook de greentimer introduceert. Die "greentimerregeling" houdt in dat een elektrische auto vanaf vijf jaar een stuk goedkoper wordt in Nederland en daardoor een aantrekkelijk alternatief kan zijn voor de huidige youngtimer. Een finaal besluit is er nog niet genomen, maar zonder twijfel knikken de knieën van onze bovenburen tot er oranje rook uit de schouw komt.
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen