De lijst met populairste auto’s van 2024 is bekend, en daarin viel iets op. Zo bestond de top-3 nog eens helemaal uit hatchbacks, maar ooit was dat de normaalste zaak van Europa. Sterker nog: 20 jaar terug stond de complete top-9 vol hatchbacks en vond je op plek 10… een monovolume!
Beeld je even in: het is 2004. Facebook heet nog ‘The Facebook’, Ruslana wint Eurovision met haar ‘Wild Dances’ en je bent compleet in de ban van je nieuwe Nintendo DS. Intussen in autoland bestond de Dacia Sandero nog niet en stond Tesla nog in zijn kinderschoenen. Van een Model Y was dus al helemaal geen sprake en zelfs het idee van elektrische auto’s was nog toekomstmuziek… Dus welke auto’s kochten we dan wel met z’n allen?
Kersverse Volkswagen Golf 5
Wel, dat zou je dag op dag 20 jaar geleden zijn te weten gekomen. Vandaag kregen we namelijk de lijst met populairste auto’s van het jaar 2024 onder ogen en geloof het of niet, maar op de eerste, tweede én derde plek stonden nog eens hatchbacks. In de lijst die je in 2005 echter kreeg — met de populairste auto’s van het complete jaar 2004 dus — was zoiets allesbehalve een verrassing. Toen werd de top-3 namelijk al jaren ingenomen door hatchbacks met de kersverse Volkswagen Golf 5 op kop. Op de tweede en derde plaats vond je dan weer een duo van Peugeots: de 206 en de 307.

Ook uit de rest van de lijst ontbraken de crossovers en de SUV’s destijds compleet. Sterker nog: tot plek 9 vind je alleen maar hatchbacks en op die negende plek staat zelfs een model dat zijn fabrikant intussen genadeloos liet doodbloeden: de Ford Fiesta. De top-10 wordt echter afgesloten met de enige auto die géén hatchback is, maar ook dat is geen SUV… Of tenminste: toen nog niet want hoewel de Renault Scénic vandaag een hoogpotige EV is geworden, was dat 20 jaar geleden nog gewoon een klassieke MPV. Kortom: we teleporteren je in de lijst hieronder terug naar simpelere en vooral lagere tijden!
Populairste auto's Europa - 2004
- Volkswagen Golf (552.707)
- Peugeot 206 (503.888)
- Peugeot 307 (450.819)
- Renault Mégane (404.745)
- Ford Focus (398.124)
- Renault Clio (378.033)
- Opel Astra (363.855)
- Opel Corsa (330.353)
- Ford Fiesta (312.492)
- Renault Scénic (308.121)
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen