Autonieuws: Lijst

Vijf vergeten cabrio’s voor minder dan 5.000 euro

Het wordt naar ’t schijnt een hete zomer, en daar kan je twee zaken mee doen. Of je hangt met z’n allen de Belg uit en klaagt dat het te warm is… Of je schraapt wat spaarcenten bijeen om het beste van die hete zomer te maken, want wij hebben vijf spotgoedkope tweedehands cabrio’s voor je gevonden!

De cabriolet is stilaan een uitstervend ras. Zo bieden steeds minder fabrikanten nog nieuwe auto’s met open dak aan, waardoor de exemplaren die nog overblijven vaak die met de hogere prijskaartjes zijn. Geen nood echter indien je een cabrio wil, maar er allesbehalve een fortuin voor over hebt om daar een paar maanden per jaar van te genieten. Dan zijn er op de tweedehandsmarkt meer dan genoeg vergeten koopjes te vinden.

Citroën C3 Pluriel

Image
Goedkope cabrio's 2025

Zoals het toppunt van de vergeten cabriolet: de Citroën C3 Pluriel. Die heb je ongetwijfeld al vaak zien rijden maar de kans is groot dat je nooit doorhad dat het een cabrio was. Toch kan de complete dakstructuur eraf maar die dakstructuur neemt zoveel plek in, dat je ze dan thuis moet laten. Dat is meteen de reden waarom je in een wisselvallig landje als het onze nooit Pluriels met open dak tegenkomt. Daar kan jij echter verandering in brengen als je dit verrassend propere exemplaar op AutoScout24 koopt, en dat voor amper 2.500 euro!

Ford StreetKa

Image
Goedkope cabrio's 2025

Een echt goeie cabrio is zo’n Citroën C3 Pluriel daardoor niet, maar dat kan je niet zeggen over het tweede koopje op onze lijst. Dat is namelijk de Ford StreetKa en voor je die afschrijft als een halve Ford Ka, lees even verder. Zo leent de StreetKa de sportievere ophanging én de 97 pk sterke 1.6 van de SportKa terwijl zijn koetswerk getekend door Ghia en gebouwd door Pininfarina was. Alleen jammer dat ze daarvoor hetzelfde roestgevoelige staal van de gewone Ka gebruikten. Toch blijven het miskende pareltjes want de properste die wij konden vinden kost amper 3.990 euro.

Opel Tigra TwinTop

Image
Goedkope cabrio's 2025

Zowel de Citroën als de Ford kennen dus hun problemen maar misschien wil jij wel iets degelijkers, zoals een Opel van 2008. Geen nood: we gaan je hier niet met een grijze Vectra opzadelen maar wel met een Opel Tigra TwinTop! Dat was zo’n beetje de cabrioversie van de Corsa maar dan beter, want de Tigra was een tweezitter met een compleet eigen design. Dat maakt er een best bijzondere verschijning van en combineer dat met 90 pk uit een benzinemotortje, en je kan er ook nog wat lol mee trappen. De prijs voor een blauwe met rood lederen interieur? 4.990 euro, alsjeblieft.

Renault Wind

Image
Goedkope cabrio's 2025

Het kan echter nog recenter dan dat, want voor minder dan 5.000 euro kan je zelfs een cabrio uit 2011 op de kop tikken. Daarvoor moet je dan op zoek gaan naar de Renault met zowat de meest ongelukkig gekozen naam ooit: de Wind. De redenering was natuurlijk duidelijk: zet je zijn gekke vouwdak open, dan komt er flink wat frisse lucht binnen en dat heb je in een gewone Twingo niet. Daarop is de Wind namelijk gebaseerd maar gelukkig kreeg hij enkel diens leukere motoren mee, zoals een 1.2-tje met 102 pk. De jouwe voor 4.749 euro en het is nog een best mooie ook.

Volkswagen New Beetle Cabrio

Image
Goedkope cabrio's 2025

Soms worden auto’s die ooit uitgelachen werden nadien echter klassiekers, kijk maar naar dit koopje. Wanneer hij uitkwam verdeelde de Volkswagen New Beetle keihard de meningen met zijn ronde vormen en zijn poeslieve blik. Een paar decennia later begint de moderne Kever echter karaktervol te worden, vooral als cabriolet. Reden genoeg om er eentje te kopen want de prijzen zijn nu al aan het stijgen. Daardoor was de beste New Beetle Cabrio die we binnen budget op AutoScout24 konden vinden deze blauwe diesel, die 4.950 euro moet kosten.

Welk van deze cabrio’s zou jij kiezen? Of heb je iets beters gevonden om je 5.000 euro aan te spenderen? Laat het ons weten in de comments!

Reactie toevoegen

Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.

Inloggen