Skoda heeft hoge verwachtingen van zijn Elroq en beziet 'm dan ook als een steunpilaar van de line-up. Daardoor krijgt hij ook de volledige behandeling, RS-derivaat inclusief. Die Elroq RS zal Skoda volgende week onthulling tijdens de Milaan Design Week.
Eerder ID.3 GTX of toch Enyaq RS?
Buiten het (V)RS-logo en een kort plaagfilmpje geeft Skoda nog geen énkele technische info mee over de Elroq RS. De vraag is dan ook uit welk vaatje hij zal tappen. Momenteel heeft de Volkswagen Group namelijk twee sportieve opties in elektroland. Zo kan de Elroq RS de set-up van de Volkswagen ID.3 GTX (of Cupra Born VZ) overnemen, waardoor hij 286 pk zal loslaten op zijn achterwielen.
De meer logische keuze is dat Elroq RS gewoonweg grote broer Enyaq RS achterna gaat. Die Enyaq RS schopt het tegenwoordig tot 299 pk dankzij twee elektromotoren (één op elke as). In dat geval wordt de Elroq RS gewoonweg een Enyaq RS... maar dan kleiner en lichter. Of we daar rouwig om kunnen zijn?
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen