De ATTO 3 was samen met de Han en Tang genesis voor BYD op het Europese continent. De compacte elektrische SUV werd echter al snel overschaduwd door het schier aantal concurrenten die op de markt verschenen in zijn kielzog. Daar wil BYD nu verandering in brengen met de ATTO 3 EVO. Een facelift... maar geen kleintje. Kijk je naar de buitenkant, dan zou je BYD kunnen betichten van wat snel pleisterwerk uit te voeren, maar het zijn de technische fundamenten die compleet anders zijn.
Scherper uiterlijk, strakker interieur, ruimere koffer
Voor we het over die nieuwe bouwblokken hebben, moeten we misschien toch nog even naar het design kijken. Hoewel dat grotendeels hetzelfde blijft, kreeg de 4,45 meter lange SUV hertekende voor- en achterbumpers, nieuwe 18-duims velgen, een strakker profiel met smallere zijschorten en een dikkere spoiler achterop. Het is tenslotte een EVO!

Ook binnenin blijft BYD vasthouden aan de nogal "unieke- designelementen zoals de gitaartouwtjes in de deurvakken, de ronde deurhendels en zwierig dashboard. Toch verhuisde de versnellingspook naar het stuur, waardoor er meer opbergruimte is op de middenconsole, kreeg het 8.8 grote infotainment een upgrade en krijg je voortaan standaard een head-updisplay en stoelverwarming op de achterbank.

De gevolgen van de nieuwe fundamenten tonen zich al voor het eerst in dat interieur trouwens. Want hoewel een identieke voetafdruk tegenover het pre-facelift model, stijgt het koffervolume met een stevige 50 stukst tot 490 liter (max 1.360 liter) en introduceert de Atto 3 EVO een frunk van een potige 101 liter.
Polestar achterna
Dat de koffer groeit is op zich verrassend, want bij de facelift verwisselt de ATTO 3 zijn aandrijflijn van schouder. De voordien voorwiel aangedreven SUV is voortaan een achterwielaandrijver, net zoals dat bij de Polestar 2 gebeurd. Het e-Platform 3.0 zegent de Atto 3 EVO daardoor met een 313 pk sterke motor op de achteras die 510 km range uit zijn accu van 74,8 kWh. Die Blade Battery kan je ook koppelen aan twee elektromotoren, waardoor de ATTO 3 EVO mag schermen met een forse 449 pk en een sprinttijd van 3,9 tellen naar de honderd. De maximale range daalt daardoor wel naar 470 km.

Ook qua laadtechniek neemt de ATTO 3 EVO een serieuze sprong. Kon je voordien nog snelladen aan maximaal 89 kW, dan stijgt dat nu dankzij het 800 V-platform naar een genereuze 220 KW DC. 11 kW AC en 3 kW VTL tekenen ook present. Waardoor de ATTO 3 EVO plots mee kan met de grote jongens. Deze lente nog staat de opgefriste Atto 3 EVO bij de dealers. Prijzen volgen spoedig.
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen