Geloof het of niet, maar de Rolls-Royce Spectre gaat alweer drie jaar mee. Zo is het van 2023 geleden dat de verduitste Britten hun eerste elektrische model onthulden en in tegenstelling tot dat àndere eerste elektrische model van een luxefabrikant, bracht dat toen geen stortvloed aan kritiek teweeg. De Spectre zag er namelijk uit als een rasechte Rolls… En dat doet hij na z’n eerste grote update nog steeds.
Zes uren polijstwerk per velg
Maak namelijk kennis met de Rolls-Royce Spectre Series II, niet te verwarren met de Series I. Uiterlijk ziet de elektrische coupé er dan ook nagenoeg identiek uit, op een paar nieuwe opties na. Zo kan je ‘m voortaan krijgen in een nieuw tintje blauw terwijl je een frisse set 23-inchvelgen in het aanbod vindt waar een arme Brit blijkbaar zes volle uren polijstwerk in gestoken heeft — per velg! Over handwerk gesproken: Rolls-Royce breidt ook het ‘Bespoke’-gamma uit waardoor enkel de Phantom tegenwoordig uitvoeriger gepersonaliseerd kan worden dan een Spectre.

Onderhuids wordt de technologie dan weer aangepakt en dat is geen verrassing als je al over de updates van platformgenoot BMW i7 las. Zo krijgt ook de Rolls-Royce extra kracht, goed voor 601 pk en 1.015 Nm koppel in basisvorm of zelfs 680 pk en 1.100 Nm als sportief getinte ‘Black Badge’. Onder de bodem maakt de oude accu van 102 kWh dan weer plaats voor eentje van 112,4 kWh die vermoedelijk in samenwerking met Rimac ontwikkeld is, want dat was bij de BMW althans het geval. Het resultaat is 18 procent meer rijbereik, goed voor 629 fluisterstille kilometers.
Wat je ervoor over moet hebben? Wel, als je ’t moet vragen…
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen