De kleine Mercedes-Benz g-Klasse heeft Land Rover op ideeën gebracht. Ook de Britten hebben immers een hoekige, robuuste offroader die maar wat graag eens op 90 graden gewassen wil worden: de Defender! De eerste testmodellen werden al gespot en ook de eerste informatie druppelt binnen.
Een Defender met voorwielaandrijving!
Zo ziet Land Rover de kleine Defender niet noodzakelijk in de modder spelen. Zo ga je deze kleine Brit met zowel voor- als vierwielaandrijving kunnen bestellen. Inderdaad, voorwielaandrijving in een Defender!

De reden daarachter is dat de baby Defender de instapper van het Land Rovergamma moet worden. Hij zal immers meer dan waarschijnlijk de plek van de Discovery Sport innemen onderin het gamma. Vandaar ook de mogelijke “Sport”-benaming die momenteel op tafel ligt. En zo’n instapper, die wil je uiteraard zo goedkoop mogelijk in de markt zetten.
Voor het eerst volledig elektrisch!
Nog belangrijker en baanbrekender is dat de kleine Defender volledig elektrisch zal zijn! Het ladderchassis maakt immers plaats voor het nieuwe EMA 800V-platform. Inderdaad, een 800 volt architectuur die snelladen tot 350 kW mogelijk maakt! Een plug-in hybride versie of eentje met range extender wordt wel niet uitgesloten.

Die elektrische basis, zorgt er trouwens voor dat de kleine Defender er iets anders zou gaan uitzien dan zijn grote broers. Denk aan zijn robuuste, hoekige lijnen die gecombineerd worden met meer aerodynamische elementen zoals een dichte grille of aerodynamische velgen. Een briefing die we alvast eens loslieten op Chat GPT. Wat vind jij van het resultaat?
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen