Autonieuws: Lijst

Wil je een betrouwbare wagen? Dan kies je een Japanner of... een Amerikaan?!

400.000 kilometer, wat een mijlpaal! Veel wagens halen dat cijfer nooit, voor Toyota’s is het quasi dagelijkse kost. Dat blijkt althans uit een onderzoek van iSeeCars, al is het nog opvallender om te kijken welke merken na de Japanners komen.

Er zijn bepaalde zekerheden in het leven: het regent altijd wanneer je geen jas bijhebt, een usb-kabel past nooit van de eerste keer de langste rij aan de kassa… is die waar je net instaat. En de betrouwbaarste wagens? Die komen uit Japan…of uit Amerika?

174 miljoen wagens!

Een studie van iSeeCars onderzocht immers hoeveel kans je wagen heeft om de kaap van de 400.000 kilometer te ronden. Da’s pas een cijfer dat betrouwbaarheid aantoont! En voor zo’n kilometerstanden hoef je niet altijd een Japanse wagen aan te schaffen.

Image
Tesla Model Y Standard 2026
Na de Japanse merken volgen de Amerikanen GMC en... Tesla?!

Dat beweert iSeeCars alvast aan de hand van een onderzoek van maar liefst 174 miljoen wagens! Een gigantisch onderzoek dus, waar – hoe kan het ook anders – Toyota. Het onderzoeksbureau schat de kans dat je met een wagen van het merk 400.000 kilometer haalt, immers 17,8 procent.

De beste niet-Japanner is… Tesla?

En ook nummer twee komt uit de Toyotastal, luxedochter Lexus noteert 12,8% kans. Nadien volgen Honda (10,8%), diens luxedochter Acura (7,2%), gevolgd door… de Amerikanen van GMC en Tesla, elk met 4,6%. Inderdaad, na de Japanners zijn de Amerikanen het betrouwbaarst!

Image
Toyota C-HR+ test belgie info prijs review

Het cliché van de Japanse merken bovenaan het betrouwbaarheidslijstje blijft dus intact en ook onderin blijven de clichés overeind, met Maserati en Jaguar Land Rover, terwijl de Europese premiummerken in de lage middenmoot zitten. Toch houdt iSeeCars een slag om de arm: het onderzoek is hoofdzakelijk Amerikaans en daar gelden die Europese premiumwagens echt als luxemodellen. Er wordt dan ook spaarzamer mee omgesprongen. Het onderzoek toont met andere woorden hoeveel wagens van een merk de 400.000 kilometer halen, niet hoeveel problemen ze tijdens die tocht ondervinden.

Reactie toevoegen

Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.

Inloggen