De grootste en duurste Smart ooit heeft er een nieuwe versie bij. De #5 is er nu namelijk met Brabus-opsmuk en vond je het gewone model al krachtig, wacht dan maar tot je de cijfers van die #5 Brabus te horen krijgt. Wat dacht je van een elektrische SUV met 645 pk en een 0-naar-100 tijd van 3,8 seconden?
Het mag duidelijk zijn: de tijd van die petieterige tweezits-Smartjes ligt inmiddels achter ons. Vorige maand ging namelijk het doek van de Smart #5 en dat was met enige voorsprong de grootste auto die het merk ooit al onthuld had. Daarvoor was die eer weggelegd voor de eveneens nieuwe #3 en ook de #1 was al van een ander kaliber dan de ForTwo’s en ForFour’s van weleer… Maar er was nog één dingetje dat ontbrak bij de nieuwe #5.
Typische Brabus-Monoblocks
Zo hadden de #1 en #3 al langer een Brabus-versie en jawel: die komt nu ook naar de Smart #5. Maak dus kennis met de #5 Brabus en die pakt het visueel wat anders aan dan zijn reguliere broertjes. Zo krijgt de sportievere telg zijn eigen voorbumper, compleet met extra luchtsleuven en canards in de zijdelingse luchtinlaten. Achteraan blijft het onderscheid wat subtieler maar net als vooraan krijg je wel een rood randje onderaan de bumper. Diezelfde kleur keert trouwens terug op het dak en op de spiegelkappen maar in zijaanzicht vallen vooral de typische Monoblock-velgen van Brabus op, die 21 inch in diameter meten.

Ook binnenin herinnert al het rood je eraan dat je niet in een gewone Smart zit. Zo steken de gordels en de stiksels in dat kleurtje terwijl die stiksels voornamelijk een bekleding uit stoer microvezel aan elkaar houden. Ook de dakhemel bestaat uit donker getint suède terwijl het stuur een verlicht Brabus-logo krijgt, maar verder blijft alles herkenbaar als komende van de gewone #5. Dat hoeft echter geen probleem te zijn want reken op niet één maar twee OLED-schermen voor het infotainment, naast natuurlijk het gebruikelijke bestuurdersdisplay.
645 pk… in een Smart!
Van die gewone #5 leent de Brabus-versie ook zijn accu, of tenminste: van de hoger gepositioneerde versies. Zo krijg je ook hier 100 kWh aan cellen onder de bodem, goed voor een rijbereik van 540 kilometer. Dat is precies even veel als de reguliere #5 met vierwielaandrijving weet te bieden, al haalt de Brabus natuurlijk wel meer vermogen uit zijn twee elektromotoren. Zo biedt hij 645 pk en 710 Nm koppel ten opzichte van de 588 pk en 643 Nm van de sterkste niet-Brabus. Daarmee snel je naar de 100 km/u in 3,8 seconden en de topsnelheid ligt op 210 km/u.

Dat maakt hem dus nog flink wat sneller dan de gewone #5, en dat was bij zijn onthulling al de duurste Smart. Het spreekt dus voor zich dat deze Brabus-versie daar nog over gaat: in België kost hij je minstens 61.700 euro. Het is echter nog even wachten voor je ‘m hier kan bestellen: terwijl de Duitse orderboekjes al deze maand open, volgen andere Europese markten in de tweede helft van 2025.
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen