Collega Wim trok vorige maand naar de SailGP. Maar waarom zet een automerk koers naar de wereld van de boten? SailGP is dan ook geen zeilwedstrijd waarbij je rustig met een glaasje rosé aan boord dobbert. De internationale competitie draait rond F50-catamarans die dankzij draagvleugels boven het wateroppervlak zweven. De teams nemen het tegen elkaar op in korte races waarin aerodynamica, gewichtsbesparing en energiebeheer een grote rol spelen. Dat zijn onderwerpen die ook in de autosector tellen. DS hoopt via de samenwerking kennis uit te wisselen met K-Challenge, het bedrijf achter de ontwikkeling van de Franse catamaran. Of die kruisbestuiving ook echt wind in de zeilen zet bij toekomstige DS-modellen, valt nog af te wachten.
DS zoekt wind in de zeilen, maar blijft het niet bij marketing?
De samenwerking draait niet alleen om technologie, maar ook om zichtbaarheid. DS kan zich via SailGP profileren bij een internationaal publiek, zonder dat daar een racewagen aan te pas komt. Tijdens de wedstrijd in Genève liet het merk alvast een speciale DS N°4 zien, met een nachtblauwe koetswerkkleur en gouden accenten die verwijzen naar de Franse catamaran. Een opvallende verschijning, al is het vooral een oefening in merkidentiteit en geen bewijs dat de zeilsport plots een nieuwe designrichting voor DS dicteert. De echte vraag is of de samenwerking meer oplevert dan mooie plaatjes en een logo op het water.

Voor DS is SailGP bovendien een manier om zijn interesse in innovatie en efficiëntie in de verf te zetten. De sport experimenteert met materialen, energiebeheer en manieren om de impact op het milieu te beperken. Dat sluit aan bij uitdagingen waarmee ook autofabrikanten worstelen, al zijn de omstandigheden op het water natuurlijk niet zomaar te vergelijken met die op de openbare weg. De twee partners gaan dus samen onder zeil, maar of ze dezelfde koers blijven volgen naar dezelfde bestemming, moet de toekomst uitwijzen. Voorlopig blijft het vooral een uitwisseling van kennis en een platform om het merk onder de aandacht te brengen. En mocht DS effectief inspiratie halen uit de zeilsport, dan hopen we dat vooral de aerodynamica mee aan boord mag. Want als er één ding is dat een auto liever niet doet, dan is overstag gaan, als we de profetische woorden van Bart Kaëll mogen geloven.
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen