Autonieuws: Officieel

Peugeot (E-)408 facelift brengt scherpere snuit en extra plug-in-pk’s (2026)

Peugeot heeft zijn 408 en E-408 aangescherpt, en dat mag je letterlijk nemen. Zo was de vijfdeurs crossover-coupé altijd al een gekke verschijning maar de Fransen geven hem nu een facelift in de stijl van de 308 en E-308… Maar dan nog net een beetje puntiger, graag.

Reken op wachtrijen bij de Franse plastisch chirurg, want Peugeot is aan het faceliften geslagen. Zo ging de 308 pas nog onder het mes, compleet met de elektrische E-308 die intussen ook een technische update kreeg. Platformgenoot 408 en E-408 stonden echter nog met de oude look in de showrooms dus zodra die daar de vernieuwde 308 zag verschijnen, wou ook die natuurlijk zijn rimpels laten aanpakken. 

Verlichte logo’s alom

En zo geschiedde, want maak kennis met de facelift voor de Peugeot 408. Die loopt vooraan alvast mooi in de pas met de vernieuwing van de 308 dus reken op koplampen die geen koplampen zijn. Zo zijn de bovenste units gewoon LED-dagrijlichten terwijl daaronder de echte verstralers verborgen zitten. Het geheel oogt hier echter nog net wat scherper dan bij braaf broertje 308 en wordt ook afgewerkt met een resem LED-streepjes in de grille, en natuurlijk een verlicht merklogo. 

Image
Peugeot 408 facelift 2026

Ook achteraan wordt de verlichting verder doorgetrokken want daar staat de Peugeot-naam nu te glinsteren tussen de achterlichten. Dat is dus toch een opvallend verschil met de 308 want daar werd de achterpartij bij de facelift amper aangepakt. Naast die verlichte merknaam is dat echter ook zo voor de 408 want de lichtunits zelf blijven herkenbaar, en de schuin aflopende daklijn blijft natuurlijk ook van de partij… En het eindresultaat is wat ons betreft nog steeds een eigenwijs coole verschijning. 

Drie kilometer of 15 pk extra? 

Onderhuids hangen de wijzigingen dan weer af van de 408 die je kiest, en vooral of daar een ‘E’-tje voor staat of niet. Zo blijft de aandrijflijn van de elektrische E-408 onveranderd want die was stiekem nog maar pas aan het gamma toegevoegd. Reken dus nog steeds op een elektromotor met 213 pk op de vooras en een accu van 58,2 kWh. Daaruit zou je volgens Peugeot 456 kilometer range moeten halen en dat is toch maar mooi 3 kilometer meer dan voorheen. 

Image
Peugeot 408 facelift 2026

De plug-inhybride versie boekt daarentegen meer winst, of toch qua vermogen. Speciaal voor de 408 lanceert Peugeot namelijk een opgewaardeerde aandrijflijn met 240 pk in plaats van de oude 225 pk. Wetende dat de 308 PHEV het tegenwoordig zelfs met 195 pk moet doen, is dat een best mooie winst. De 1.6-liter benzinemotor en de 14,6 kWh-accu zijn wel gewoon dezelfde dus reken op 85 kilometer elektrisch rijbereik. Heb je daarentegen genoeg met een stekkerloze hybride, dan is er de 1.2 driecilinder met tegenwoordig 145 pk. 

Prijzen zijn er nog niet, maar verwacht niet dat die veel zullen afwijken van wat je voor een pre-faceliftmodel moest neertellen. Dat was tot voor kort zo’n 33.000 euro met 1.2, net geen 40.000 euro als plug-inhybride en 42.700 euro als EV. 

Image
Peugeot 408 facelift 2026

Reactie toevoegen

Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.

Inloggen