BMW heeft een modeljaarupdate doorgevoerd voor zijn sportieve topmodellen: de M5 en de XM. Dat is op het eerste gezicht echter geen heel leuke update want in beide gevallen verliest de V8-benzinemotor een 40-tal pk aan vermogen… Al zal je daar in de praktijk gelukkig niet veel van merken.
Een nieuw jaar, een nieuwe set BMW-updates. Zo krijgen de BMW iX1 en iX2 — net als de elektrische Mini Countryman — een groter rijbereik, is de iX3 voortaan bestelbaar met 22 kW AC-laden en kan je ook op de gewone versies van de 4 Reeks koolstofvezel spiegelkapjes krijgen. Hoger op de ladder is er ook een wijziging voor de M5 en de XM Label Red, maar van die wijziging zal de sportieveling misschien iets minder gelukkig worden.
Met dank aan Euro 7
BMW kondigt namelijk aan dat de benzinemotor van beide M-modellen wat minder krachtig wordt. Zo was dat 4.0-literblok voorheen goed voor 585 pk maar bestel je nu een M5 of XM Label Red, dan zal die maar 544 pk meer uit z’n V8 persen. De reden is te zoeken in de nieuwe Euro 7-norm want om beide krachtpatsers daaraan te laten voldoen, heeft BMW hun aandrijflijnen iets anders moeten afstellen. Het resultaat is dus het verlies van — even tellen — 41 benzine-pk’s, al belooft het merk dat je dat verschil niet gaat voelen.

Ondanks de minder krachtige V8 blijft het systeemvermogen van zowel de M5 als de XM Label Red namelijk onveranderd. Zo zal die eerste nog steeds 727 pk ophoesten terwijl de topversie van de XM net als voorheen 748 pk naar zijn vier wielen stuurt. De elektromotor lijkt met andere woorden te compenseren voor het vermogensverlies van de V8 en zo is iedereen toch weer tevreden: de koper van een BMW M en moedertje Europa.
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen