Autonieuws: Officieel

Toyota Highlander wordt EV… maar niet voor jou!

Lange tijd predikte Toyota alleen hybride, maar nu wordt aan ijltempo aan het elektrisch verhaal geschreven. Zo gaat ook Toyota’s zevenzitter aan de EV… maar niet in Europa.

De Toyota Higlander ken je misschien nog? Het model verkocht als kool in de US of A en maakte ook de grote oversteek naar het Europese continent. De supermarkten hier waren razend enthousiast over z’n koffer, waar alle boodschappen van de week inclusief proeverkes in pasten, maar de aanliggende parking kon maar moeilijk overweg met z’n flinke afmetingen. De nieuwe, elektrische versie is dan ook spijtig genoeg (waarschijnlijk?) geen spek voor onze bek.

Geen EV-platform

Logisch ook, want de elektrische zevenzitter doet er nog een groeispurtje bij. De elektrische Toyota Highlander is 5,05 meter lang, nog een paar centimeter langer dan voorheen, meet exact 2 meter in de breedte en heeft een wielbasis van maar liefst 3,05 meter. En ook vanbinnen krijgt de Highlander een flinke upgrade, met een clean interieur dat gedomineerd wordt door een 14 inch centraal gepositioneerd infotainmentscherm, en een instrumentarium met een diagonaal van 12,3 inch.

Image
Toyota Highlander EV

Het opvallendste is echter zijn onderstel. Daar waar bijvoorbeeld de bZ4X op een dedicated EV-platform ligt (e-TNGA), doet de Highlander het met een aangepaste versie van de TNGA-K-architectuur die ook de basis is van de RAV4 en de Highlander met hybridemotoren. Qua aandrijving heb je keuze uit drie opties: een 77 kWh accu die gekoppeld wordt aan een 224 pk sterke elektromotor op de vooras of aan twee elektromotoren, die samen 343 pk sterk zijn en voor vierwielaandrijving zorgen, staan onderin het gamma. De topversie krijgt dan weer een batterij van 95,8 kWh en doet het altijd met vierwielaandrijving. Het rijbereik voor die drie versies? Respectievelijk 462, 435 en 515 km.

Althans, in de Verenigde Staten. Want Europese kilometers zijn voorlopig niet voorzien voor de Highlander. Nochtans zou hij het nodige succes kunnen hebben als elektrische zevenzitter, want zo zijn er niet heel veel in ons Belgenlandje. Zie jij hem graag naar Europa komen? Laat het zeker weten in de comments!

Reactie toevoegen

Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.

Inloggen