In onze ‘Optiefans’-rubriek schuimen we de optielijsten af op zoek naar de valkuilen der verraderlijke pakketten of net naar die begeerlijke basismodelletjes. Deze keer configureren we Mazda’s nieuwe 6 en dat is toevallig een EV… Dus wat kost een beetje knap aangeklede Mazda 6e?
De Mazda 6 is dood, of toch ongeveer. Na een carrière van meer dan een decennium ging zijn derde generatie vorig jaar namelijk uit productie zonder een rechtstreekse opvolger. Een onrechtstreekse opvolger kreeg de Mazda 6 echter wel want begin dit jaar trokken de Japanners het doek van de 6e. Dat is een volledig elektrisch alternatief dus rest alleen de vraag: als de oude Mazda 6-rijder in de configurator van zo’n 6e duikt, kan die de nieuwkomer dan betalen?
Rijkelijk belegde sushiboot
Om dat uit te zoeken, doken we zelf maar even in die configurator… al kunnen we van een diepe duik eigenlijk niet spreken. Zo stond Mazda altijd al bekend om zijn transparante, complete uitrustingsniveaus maar in het geval van de 6e gaan ze wel heel ver. Daar krijg je namelijk de keuze uit slechts twee versies: de Takumi van 42.890 euro en de Takumi Plus van 44.850 euro. Die namen klinken een beetje als de standaardcombo en de gezinscombo van je lokale sushirestaurant maar ‘Takumi’ betekent in ’t Japans zoveel als ‘meestervakman’. Dat geeft je dus al een idee van de uitrusting die je krijgt.

Zo bevat de standaardcombo van Sushi Mazda meteen adaptieve cruisecontrol, automatische klimaatregeling in twee zones, draadloze Apple CarPlay en Android Auto, een automatisch dimmende binnenspiegel, een in delen neerklapbare achterbank, alle infotainment met een navigatiesysteem, lichtmetalen 19-inchvelgen, licht- en regensensoren, verwarmde en geventileerde voorzetels, een warmtepomp en parkeersensoren voor- en achteraan met 360°-camera. Zelfs de grote sushiboot — in deze uit de hand gelopen metafoor dus de Takumi Plus — kan daar niet veel meer dan echte lederen bekleding in plaats van kunstleer aan toevoegen, naast een zonnescherm voor het panoramadak en een extra schermpje voor de achterpassagiers.
Van een begeerlijk basismodelletje gesproken
Die zaken hebben wij echter niet nodig want wie ons democratisch verkozen verlanglijstje nog in het achterhoofd heeft, weet dat de standaard-Mazda 6e al dubbel en dik aan onze wensen voldoet. We houden het dus bij die Takumi-versie-zonder-Plus en klikken door naar de aandrijflijnen. Ook daar is de keuze beperkt tot twee stuks: een standaardversie met 68,8 kWh-accu of eentje met 80 kWh voor een meerprijs van 2.400 euro. De kleinere accu biedt met z’n 479 kilometer echter al voldoende rijbereik. Bovendien is hij 258 pk sterk en laadt hij aan vermogens tot 165 kW, terwijl de nochtans duurdere Long Range het houdt bij 245 pk en amper 90 kW snellaadcapaciteit!

Ook daar gaat onze voorkeur dus naar het basismodel, maar moeten we dan helemaal niks toevoegen? Wel… ja en nee. Standaard steekt de Mazda 6e namelijk in Crystal White Pearl en dat is wel een metalliclak zoals ons verlanglijstje voorschrijft, maar het blijft natuurlijk gewoon wit. Wij bij Autofans zijn daarentegen van mening dat elke Mazda het knapste is in dat heerlijke Soul Red Crystal dus aangezien we toch nog niks uitgegeven hebben, voegen we dat toe voor 1.200 euro. Verder beschikken we echter over een verrassend complete auto, en dat zonder iets van opties aan te vinken… Van een begeerlijk basismodelletje gesproken.
De totaalprijs voor onze ideale Mazda 6e: 44.090 euro.
Vind jij deze dik aangeklede EV z’n geld waard, of denk je dat die oude Mazda 6-rijder daarmee toch boven z’n budget gaat? Laat het ons weten in de comments!
Reacties
door Piet Snot
door Wouter
door Adriaan
door Mika Tuyaerts
door Adriaan
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen