Autonieuws: Varia

Komt de sportieve Toyota GR Corolla eindelijk toch naar Europa?

Eén van de leukste Toyota’s van het moment is niet verkrijgbaar in onze markt. Zo krijgen we de GR Yaris wel maar van diens grotere broer, de GR Corolla, kunnen we alleen maar dromen… Al worden die dromen misschien wel werkelijkheid, of toch als we de logica van een Europese topman binnen Toyota volgen.

Denk jij bij het horen van de naam “Toyota” nog aan saaie auto’s, dan heb je duidelijk al even niet meer in hun gamma gekeken. Toegegeven: van een Corolla Cross krijgen wij het ook niet bepaald warm en uitleggen waar de naam “bZ4X” voor staat is genoeg om je huilbaby ter plekke te laten indommelen. Heeft je Toyota daarentegen een “GR” voor zijn naam, dan is dat een waar feestje op wielen. Kijk maar naar wijlen de GR86, de GR Supra of natuurlijk de GR Yaris, om nog maar te zwijgen over diens grotere en sterkere broertje: de GR Corolla.

”Auto’s verkopen waar we ze bouwen”

Die Toyota GR Corolla is echter voorbehouden aan Japan, de VS en Australië maar als we één van Toyota’s Europese topmannen mogen geloven, wordt die regio binnenkort misschien wel uitgebreid. Daarvoor hebben we echter eerst wat context nodig want even geleden besloot Toyota om de productiecapaciteit van de GR Corolla te vergroten. Naast de fabriek in Japan zou zo ook de fabriek in Groot-Brittannië de productie van de 300 pk sterke hothatch op zich gaan nemen. Daarmee zou de GR Corolla dus alvast in Europa gebouwd gaan worden maar dat wil niet zeggen dat ze ‘m hier ook gaan verkopen… toch?

Image
Toyota GR Corolla Europa 2025

Als het van de Chief Corporate Officer van Toyota Motor Europe afhangt alvast wel. Die Matt Harrison zei in een interview met het Britse Auto Express dat de filosofie van het merk is om te verkopen waar je bouwt. “Een auto produceren in Europa en niet verkopen in Europa zou daar dus tegenin gaan,” verklaarde hij in de context van het GR Corolla-nieuws. Een officiële bevestiging geeft Harrison daarmee natuurlijk niet maar het zou wel een logisch moment zijn om de hothatch naar Europese showrooms te brengen. De GR86 is hier namelijk net geschrapt omwille van nieuwe veiligheidsregels en de GR Supra loopt op zijn laatste benen, dus het zou de makkelijkste manier zijn om te vermijden dat het enige GR-model straks een Yaris is.

Reactie toevoegen

Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.

Inloggen