
Toyota heeft een wel heel interessante variatie op zijn GR Yaris voorgesteld. De Yaris GR H2 is een studiemodel dat de verbrandingsmotor behoudt, maar er in de plaats van benzine waterstof in verbrandt. Het resultaat is, aldus Toyota, niet alleen schoner maar ook nog leuker.
Bij Toyota blijven ze geloven in aandrijflijnen op waterstof. Ze maken bijvoorbeeld al sinds 2013 een productiemodel met een brandstofcel, ondanks de beperkte infrastructuur in heel wat markten. Nu willen ze ook aantonen dat een auto op waterstof leuk kan zijn, getuige deze Yaris GR H2.
Snellere gasrespons
Daarvoor wijkt Toyota echter af van zijn gewoonlijke brandstofceltechnologie. Deze snelle Yaris zet waterstof dus niet om in elektriciteit om er dan een stel elektromotoren mee aan te drijven, maar stuurt het gas rechtstreeks naar een welbekend apparaat: de verbrandingsmotor. In het vooronder van deze GR ligt dus in essentie hetzelfde 1.6-literblok als in elk regulier benzine-exemplaar, maar het injectiesysteem werd aangepast om geen benzine maar wel waterstof in de cilinders te verstuiven. Die technologie is trouwens niet nieuw: een aantal andere auto- en vrachtwagenfabrikanten experimenteerden er al mee en Toyota deed zelf al mee aan races in Japan met een Corolla op waterstofverbranding.

Volgens Toyota biedt de Yaris GR H2 het beste van twee werelden: een verwaarloosbare uitstoot en toch het ouderwetse plezier van een verbrandingsmotor. Meer nog: aangezien waterstof sneller verbrandt dan benzine zou deze speciale Yaris zelfs een snellere gasrespons bieden dan zijn reguliere GR-broertjes. De Japanners zien dus echt wel toekomst in auto’s met een dergelijke aandrijflijn. Met de Mirai had je al onze nieuwsgierigheid, Toyota, maar nu heb je écht onze aandacht.
Recente reacties
Adieu laadpas: Europa wil betalen aan laadpaal zoals bij tankstation
"Klein detail: bovenstaande transparantie zou enkel verplicht worden wanneer een nieuwe laadpaal...
Door Mathieu 14 uur geleden
Kort getest: BMW iX5 Hydrogen (2023)
Sommigen willen gewoon niet dat de Hwagen doorbreekt en altijd met hetzelfde excuus nlk het...
Door Tryphon 17 uur geleden
Rijtest: Hyundai Bayon 1.0 T-GDI 48V 7DCT (2021)
Value for money! Nog ruim 150 stuks op autosalon in de aanbieding met ruim €3000 korting. Allemaal...
Door Hans 1 dag geleden
Vergroening op z’n best: Audi experimenteert met planten voor je autointerieur
En dan moet je op het werk uitleggen waarom er een bloempot chirurgisch verwijderd is van tussen uw...
Door Adriaan 1 dag geleden