
Porsche heeft zich voor tien procent ingekocht bij Kroatische sportwagenbouwer Rimac, een bedrijf dat bekend werd door haar elektrische Concept_One. Binnenkort Kroatische tech onder een Porsche-logo? Het lijkt er alleszins op.
Het was één van de eerste bedrijven die zich volledig toespitste op een elektrische hypercar, het Kroatische Rimac. De vruchten daarvan lijken nu geplukt te worden door internationale automerken. Zo klopte eerder Aston Martin al aan om technologie te lenen, Porsche gaat nog net een stukje verder. Het Duitse merk besloot namelijk om zich voor tien procent in te kopen, waardoor het natuurlijk wat meer beweegruimte krijgt in onderhandelingen met Rimac.
De bedoeling van heel deze aandelenronde is om er voor te zorgen dat Rimac één van de toeleveranciers wordt voor elektrisch Porsches van de toekomst. Om je een idee te geven; het Kroatische bedrijf heeft nu al sportwagen die +1.000 pk via vier elektromotoren op de weg neer, teert op een batterij van 82 kWh en in amper 2,6 seconden de honderd aan kan tikken.
Moet er dan toch ooit een elektrische 911 komen...
Recente reacties
VW wil jouw mening over de ID.3 Convertible
Cabrio's zijn een uitstervende niche,enkel een paar premium merken hebben die nog in hun...
Door Autofreak 5 uur geleden
Weken lang wachten op nummerplaat: DIV kan toestroom kentekenaanvragen niet aan
Bij mij hetzelfde momenteel! Je zegt ingescant, kan je het proces ergens volgen dan? Thanks!
Door Evert 9 uur geleden
Rij-impressie + video: Audi E-Tron GT Quattro (2021)
Bedankt, Ronny! Dat weggetje rond het trainingsveld is eigenlijk perfect voor onze stilstaande...
Door Wim Bervoets 22 uur geleden
Rij-impressie + video: Audi E-Tron GT Quattro (2021)
Mooie en duidelijke reportage over deze top Audi. Dikke duim. Ik kijk al uit naar de dag dat...
Door Ronny Vandezande 1 dag geleden