Nu de ovenhapjes finaal verwerkt zijn en het gros van de werknemers terug braaf in hun cubicle zitten, kunnen automerken stilaan naar buiten komen met hun werelwdijde verkoopcijfers van 2025. BMW deed het gisteren nog, nu volgt Volkswagen.
"Stabiel jaar"
Het Duitse automerk zegt naar eigen zeggen een stabiel jaar achter de rug te hebben. Toegegeven, met een wereldwijde totaalverkoop van 4.73 miljoen auto's moet het merk genoegen nemen met een terugval van 1.4%, maar met alle perikelen in China (goedkope concurrentie) en de VS (tarieven), blijft de schade meer dan bepekt. Wie trouwens het idee had dat Volkswagen vroeger om en bij de 10 miljoen auto's verkocht, dat klopt! Maar het gaat dan wel over de Volkswagen Group (met ook Porsche, Seat, Skoda, Cupra, Bentley, etc) en niet over Volkswagen het merk.

Hoe dan ook, ondanks de daling van 8.4% in China blijft Volkswagen het grootste uitheemse automerk in China. Waar het ook in de VS niet vlotte (-8.2%) wist het Duitse merk mooie cijfers te schrijven in Zuid-Amerika (+18.5%). Ook in Europa lijken we finaal collectief Dieselgate te zijn vergeten. Want vorig jaar groeide de verkoop van Volkswagen in onze regio met 5.1%.
ID. loopt als een trein (in Europa)
Opvallend stijger in de hitlijsten van Volkswagen is het ID.-gamma. Vooral in Duitsland en Europa. Zo wist Volkswagen op de thuismarkt 93.800 elektrische auto's te verkopen in 2025, goed voor een stijging van 60.7%. In geheel Europa werden dat er 247.900 stuks, goed voor een stijging van 49.1% tegenover 2024.
De bestseller in de ID.-familie kan je misschien wel eens verbazen. Dat is namelijk niet de ID.3 of ID.4, maar wel vlaggenschip ID.7! Of dat komt door de content die we maakten met onze ID.7-duurtester? Dat laten we even in het midden. Volkswagen verwacht dat de elektrische modellen hun groei verder kunnen zetten in 2026 met de komst van de ID. Polo en de ID. Cross. Hoewel Volkswagen er niet zo veel woorden aan vuil maakt, verkopen de elektrische modellen van het merk eerder matig buiten Europa.

Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen