Autonieuws: Tech

Gek of geniaal? Deze EV schiet z'n batterij weg bij brand

Foutmelding

Could not retrieve the oEmbed resource.
Wat niet in de wagen zit, kan geen vuur vatten.

EV’s vliegen niet vaker in brand dan auto’s met een verbrandingsmotor, maar de gevolgen zijn wel zwaarder. Een batterij die vuur vat, zorgt immers voor een fikse brand, waardoor de wagen in kwestie vaak dagenlang in een bad met allerlei chemicaliën moet om het vuur definitief gedoofd te krijgen. Dan maar zorgen dat de batterij geen vuur kan vatten?

Chery iCar 03

Dat lijkt alvast de tactiek van deze Chery iCar 03. Chery is het moederhuis van onder meer Omoda en Jaecoo, maar in eigen land heeft het nog wat merken in portefeuille. Eentje daarvan werd voorzien van een gasgenerator, vergelijkbaar met een airbag, de brandende accu 3 tot 6 meter wegschiet, zoals je op onderstaande video kan zien.

Je vraagt je misschien wel af of het een goed idee is om een accu van enkele honderden kilo’s op scheenhoogte richting een voetpad te mikken, maar een enorme brand wordt op deze manier wel vermeden.

Is dit echt?

In de wondere wereld van het wereldwijde web kom je geregeld opvallende filmpjes tegen. In de achtergrond zie je alvast vermeldingen van het Chinese Vehicle Collision Repair Technical and Research Center en technologiebedrijf Joyson Electronics. Ook het veiligheidsevenement waarvan sprake is, op 19 september 2025, vond weldegelijk plaats.

Image
iCar 03

Chery was er echter als de kippen bij om te vertellen dat zij niets te maken hebben met deze battery launch technology. Hij lijkt dus eerder ontsproten uit de ideeëntrommel van een toeleverancier. Dat we ‘m ooit in een productieversie gaan zien, is dan ook zeer onwaarschijnlijk

Reactie toevoegen

Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.

Inloggen