Autonieuws: Varia

Ook Dacia Duster krijgt elektrische versie, inclusief vierwielaandrijving!

Dacia heeft momenteel maar één EV en die Spring is ook niet voor iedereen even handig. Daar moet echter verandering in komen. CEO Denis Le Vot heeft bevestigd dat naast de Sandero ook de Duster een elektrische versie zal krijgen, compleet met vierwielaandrijving… dankzij de Renault 4 E-Tech.

Dacia is een trage leerling op elektrisch vlak, maar dat doen ze net bewust. De nadruk van het merk ligt namelijk nog steeds op het aanbieden van goedkope auto’s en op de petieterige Spring na, was dat tot nu toe moeilijk te verzoenen met een EV. Binnenkort komt daar echter verandering in want Dacia verklapte eerder al dat er een zuiver elektrische Sandero aankomt. Wat blijkt: die Sandero blijft niet lang alleen.

Techniek van de Renault 4 E-Tech (Savane)

In een gesprek met het Britse Autocar heeft de CEO van het merk, Denis Le Vot, bevestigd dat er ook een Duster op stroom komt. Net als de elektrische Sandero zou die zijn techniek gaan delen met Renaults nieuwste EV’s, in dat geval de Renault 5 E-Tech. De Duster lijkt dan meer verwant te worden aan de Renault 4 E-Tech en als we Autocar mogen geloven, zou dat de SUV toegang geven tot vierwielaandrijving. Zo bewees de Savane-concept van de Renault 4 E-Tech al dat zijn CMF-BEV-platform perfect te combineren valt met een extra elektromotor op de achteras.

Image
Dacia populariteit 2025

Wanneer we de elektrische Duster precies op de markt mogen verwachten, verklapt de CEO nog niet. Hoe dan ook zou het eerst de beurt zijn aan de Sandero op stroom en die staat voorlopig op Dacia’s planning omstreeks 2027. Reken dus op een lancering binnen een drietal jaar maar geen nood indien je de Duster met verbrandingsmotor nu net zo leuk begon te vinden. Die zou nog minstens tot het einde van dit decennium gewoon verkrijgbaar moeten blijven.

Reactie toevoegen

Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.

Inloggen