Dit is de Yangwang U9 Xtreme, de … euhm ja… extreme versie van de Yangwang U9 die je vorig jaar op het autosalon van Brussel kon spotten. Met een vermogen van 3.020 pk is dit de krachtigste auto ter wereld, wat bij het sportieve submerk van BYD een niet te stillen recordhonger heeft opgewekt.
6 km/u
Met meer dan 3.000 pk doet de Xtreme de gewone Yangwang U9 (1.305 pk) verbleken, maar ook Bugatti’s zullen in een grote boog rond het model rijden. De U9 Xtreme nam hen immers het record van snelste productiewagen ter wereld af en staat nu helemaal bovenaan de voedselketen.
Op de Papenburg-testbaan in Duitsland wist de Chinees een streep te trekken naar maar liefst 496,22 km/u, exact 6 km/u sneller dan de Bugatti Chiron Super Sport (490,22 km/u). Om die duizelingwekkende snelheid te bereiken, beschikt de U9 dus over meer dan 3.000 pk, die worden doorgegeven aan vier elektromotoren die tot 30.000 toeren per minuut draaien. Daarnaast ligt hij op speciaal ontwikkelde semi-slick banden en een aangepaste DiSus-X ophanging die de krachten van circuitrijden moet opvangen en krijgt hij een platform van maar liefst 1.200 volt! De volledige recordpoging kan je hierboven bekijken.

Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen