Wil je een Rolls-Royce op je naam zetten, dan moet je daar al snel een kwartmiljoentje voor over hebben. Met opties bij ga je waarschijnlijk zelfs richting een half miljoen, vooral als je voor topmodel Phantom kiest. Des te pijnlijker dus om dit exemplaar in een zwembad te zien belanden, al plaatste Rolls-Royce ‘m daar wel bewust.
De Rolls-Royce Phantom is niets minder dan een icoon in autoland. Hoe kan het ook anders: Rolls-Royce wordt gezien als één van de meest exclusieve automerken op de markt en de Phantom is al sinds jaar en dag hun topmodel. Op dat “sinds jaar en dag” kunnen we zelfs een specifieker tijdstip kleven want precies 100 jaar geleden, in 1925, kwam de allereerste Phantom op de markt… en dat vieren ze bij Rolls-Royce op een wel heel onverwachte manier.
Lange relatie met muziekwereld
De Britten hebben namelijk een exemplaar te water gelaten in een zwembad, het Tinside Lido in het Britse Plymouth om precies te zijn. Dat lijkt op het eerste gezicht het schoolvoorbeeld van verspilling maar Rolls-Royce bootst met deze stunt een verhaal uit de muziekwereld na. Zo zou de drummer van The Who, Keith Moon, in de jaren ’70 zijn Phantom in een zwembad gereden hebben. Rolls-Royce wil hier dus zijn lange relatie met de muziekindustrie mee vieren want naast Keith Moon reden ook bijvoorbeeld Marlene Dietrich, Elvis Presley, John Lennon en Elton John in Phantoms.

Gelukkig levert het merk ook een beetje nuancerende achtergrondinformatie bij de stunt. Zo zou de Phantom die ze ervoor gebruikten geen afgewerkt productie-exemplaar zijn waar de fabriek net dagen zoniet weken aan handwerk in stak, maar wel een afgedankt prototype. Hadden ze dat prototype met andere woorden niet in een zwembad ondergedompeld, dan zouden ze het gewoon vernietigd en gerecycleerd hebben. Hoe dan ook levert de stunt opmerkelijke beelden op en in de video hieronder zie je hoe die beelden precies tot stand kwamen.

Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen