De zaken gaan goed bij Leapmotor, heel goed zelfs. Zo mochten we pas nog melden dat het merk beter boert dan gelijk welke andere Chinese start-up. Daar lijkt Leapmotor echter nog een schepje bovenop te gaan doen want volgende maand onthult het merk een elektrische hatchback speciaal voor… Europa!
Leapmotor is nog steeds geen huis-, tuin- en keukennaam maar daar kan snel verandering in komen. Zo gaat het inderdaad om één van zoveel Chinese nieuwkomers in Europa maar Leapmotor heeft wel de ruggensteun van megaconcern Stellantis. Daardoor mag het mee gebruik maken van hetzelfde netwerk dat ook Opels, Fiats en Peugeots in zijn showrooms heeft en daar staan nu al de Leapmotor T03, de Leapmotor C10 en sinds kort de Leapmotor B10. Die laatste speelt als elektrische C-segment SUV perfect in de kaarten van de Europeaan, maar zelfs daar blijft het blijkbaar niet bij.
In het vaarwater van VW ID.3
In een gesprek met Automotive News Europe heeft ene Li TengFei, de Chief Financial Officer van het merk, verklapt dat Leapmotor binnenkort een überbelangrijk model voor Europa lanceert. Dat model zou naar de naam B05 luisteren en de vorm aannemen van een elektrische hatchback in het C-segment. Daarvoor zou Leapmotor de basis gebruiken van de B01, een sedan die in China reeds onthuld werd. Speciaal voor de Europese markt zouden ze daar dan een hatchback van maken en dat zou wat ons betreft geen verkeerde zet zijn, want de achterhelft van die B01 is het enige dat ons er niet helemaal aan bevalt.

De kans is dus groot dat de B05 niet alleen de neus maar ook de techniek van die B01 gaat overnemen. Die laatste is in China verkrijgbaar met een elektromotor op de vooras die ofwel 180 pk ofwel 218 pk ophoest. De stroom komt uit een accupakket van 56,2 of 67,1 kWh groot en op dat vlak lijkt de B05 alvast identiek te worden aan de B10 SUV die we in Europa al hebben. Die laatste haalt daar respectievelijk 361 kilometer of 434 kilometer rijbereik uit maar een lagere hatchback zijnde, schopt de B05 het misschien net iets verder.
Dat zou ‘m in het vaarwater brengen van modellen zoals de Volkswagen ID.3, de Kia EV4 en de Renault Megane E-Tech maar ook van landgenoot MG4. Hoe de prijzen zich zullen verhouden, leren we hopelijk kort na de lancering van de Leapmotor B05 op de IAA-autoshow in München begin september.
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen