“De toekomst is elektrisch,” klinkt het wel eens maar die toekomst is misschien nog niet voor morgen. In de nabije toekomst heeft het gros van ons wagenpark nog gewoon een verbrandingsmotor. Dat hoeft echter geen probleem te zijn, want Horse Powertrain heeft de ultieme hybride bedacht.
De elektrische auto is aan een opmars bezig. Kijk er de verkoopcijfers maar op na: in Europa was één op vijf nieuw verkochte auto’s vorig jaar een EV en in ons land staat dat aandeel zelfs op één op drie. Toch heeft meer dan 97 procent van het Europese wagenpark vandaag nog een verbrandingsmotor in het vooronder en ook die auto’s mogen we niet vergeten. Dat zijn niet onze woorden, maar wel die van Horse Powertrain.
Bekende motor, maar dan beter
Die joint-venture tussen Renault en Geely heeft namelijk een nieuwe generatie hybridemotor voorgesteld, en dat wordt er blijkbaar eentje om rekening mee te houden. De aandrijflijn baseert zich op hun reeds gekende ‘HR12’-motor die nu al gebruikt wordt in bijvoorbeeld de Renaults Austral, Espace en Rafale maar alles werd herbekeken, te beginnen met het 1.2-liter benzineblokje zelf.

Volgens Horse Powertrain heeft de resulterende ‘H12’-aandrijflijn een nieuwe generatie EGR- oftewel uitlaatgasregeneratiesysteem, een geoptimaliseerde turbo, een aangepaste compressieratio en een efficiëntere ontsteking. Verder werd de versnellingsbak herbekeken en wordt alles gesmeerd met extra gladde olie van Repsol. Dat laatste bedrijf draagt trouwens nog een belangrijk steentje bij: de motor loopt op Repsols hernieuwbare Nexo 95-benzine die volledig gewonnen wordt uit afvaloliën, en nu al te tanken is bij 30 stations in Spanje.
Uitstootneutraal zonder elektrisch te moeten gaan
Tel je al die beetjes samen, dan is het eindresultaat blijkbaar best indrukwekkend. Zo haalt de H12-motor een thermische efficiëntie van 44,2 procent — ter vergelijking, bij andere benzinemotoren ligt dat doorgaans tussen 25 en 35 procent. Bovendien springt de aandrijflijn ook 40 procent zuiniger met z’n brandstof om dan gemiddeld waardoor Horse Powertrain een verbruik van 3,3 l/100 km voorspelt. Een auto met deze krachtbron onder de kap zou zo gemiddeld 1,77 ton CO2 minder uitstoten per jaar dan een vergelijkbaar model met een gewoon benzineblok… En de CO2 die hij wél uitstoot, komt ook nog eens uit een hernieuwbare bron.

Met die cijfers op zak zijn ze bij Horse Powertrain dan ook niet vies van de klinkende uitspraken. De COO van het bedrijf vindt dit bijvoorbeeld de ideale oplossing om vandaag uitstoot te beperken, zonder te moeten wachten op toekomstige oplossingen. De Managing Director voegt eraan toe dat Europese wetgevers dergelijke technologie moeten stimuleren nààst de ontwikkeling van EV’s, want inzetten op hernieuwbare brandstof kan de autosector tegen 2035 toch uitstootneutraal maken zonder dat alles elektrisch moet worden.
Kortom: als we hen mogen geloven, gaat deze hybride aandrijflijn de verbrandingsmotor redden. Nog in de eerste helft van dit jaar beloven ze een demonstratievoertuig voor te stellen met de H12-aandrijflijn in het vooronder.
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen