Heb jij een Bugatti Veyron in je garage staan? We weten het, de kans is klein maar dan zou je de jouwe vast willen ruilen voor dit exemplaar. Dat ligt er niet zozeer aan dat die in een unieke kleurencombinatie steekt of volledig technisch herzien werd, maar aan iets veel simpelers.
Zes jaar geleden gaf Bugatti het startschot van iets heel bijzonders: ‘La Maison Pur Sang’. Die afdeling had als doel om bestaande Bugatti’s in leven te houden door middel van vakkundige restauraties, maar hun werk ging verder dan dat. Zo kan je er je Bugatti ook inleveren om zijn uitvoering compléét te laten aanpassen volgens de standaarden van de fabrikant, zodat je bijvoorbeeld begint met een grijze Veyron en uiteindelijk een rood-blauw two-one exemplaar krijgt… Zoals deze dus.
Welke nieuwe velgen?
Maak namelijk kennis met de Bugatti La Maison Pur Sang Veyron 20 Years, een uniek exemplaar dat het merk gebouwd heeft om de 20ste verjaardag van het model te vieren. Daar hebben ze dan wel zoveel werk in gestoken dat de Veyron intussen 21 jaar bestaat, maar het resultaat mag er zijn. Zo werd de Bugatti volledig uit elkaar gehaald en opnieuw gebouwd, maar niet voor de carrosserie herspoten werd in een ongeziene combinatie van het ‘Rouge Rembrandt’ van de Tourbillon en het ‘Petrol Blue’ van de Chiron. Je kijkt hier dus niet alleen naar een nagelnieuwe maar ook naar een volstrekt unieke Veyron, maar toch is dat waarschijnlijk niet wat andere eigenaars het meest jaloers maakt.

Dat zijn de wielen maar we weten wat je nu denkt: dat zien er toch gewoon originele Veyron-sloffen uit? Wel, dat zijn het dus niet. Hun ‘Machiavelli’-design is wel hetzelfde gebleven maar hun diameter is nét een beetje groter, goed voor 20 inch vooraan en 21 inch achteraan. Daardoor liggen er dezelfde banden op die je anders voor je Bugatti Chiron of Mistral — voor het geval je die ook in je garage hebt — had kunnen kopen en dat is goed nieuws. De Veyron had origineel namelijk zo’n rare bandenmaat, dat je er speciaal voor het model ontwikkelde Michelin PAX-banden voor moest kopen ter waarde van zo’n… 40.000 euro! Die moest je bovendien ook elke 4.000 kilometer of om de vijf jaar vervangen. Chiron-rubber heb je daarentegen al voor iets meer dan 3.500 euro, een peulenschil in vergelijking.
Gelukkig gaat Bugatti deze velgen ook aanbieden voor andere Veyron-eigenaars, al moet je daarvoor wel aankloppen bij La Maison Pur Sang… En het is niet duidelijk of die je wel een setje willen meegeven als je er niet je hele auto onder handen laat nemen.

Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen