Uitlaat: Varia

Special: Autoforum Ardennenrit 28 juni 2009.

Een hele dag cruisen over de mooiste en plezantste wegen die ons land rijk is met als enige onderbreking een zomerse barbecue, wat wil een mens nog meer?

Image
Autoforum ardennentrip 2009

Het is zondag 28 juni en de wekker staat om 7u. Niet van mijn gewoonte op een zondag, helemaal niet zelfs. Echter, vandaag is het eindelijk zover en trekken we samen met

Autoforum.be richting de Ardennen om een hele dag langs de mooiste weggetjes van ons land te cruisen. Onze wagen is voor de gelegenheid een Infiniti G37 Coupé. Om allemaal in groep te kunnen vertrekken was er gepland om te verzamelen op verschillende plaatsen aan de E313. Eerste stopplaats was het tankstation ter hoogte van Ranst, waar de eerste bende enthousiastelingen hun opwachting maakte. Daar verzamelden zich al enkele pareltjes zoals een nieuwe BMW Z4, een Porsche Carrera S, Cayman, een Opel Speedster en op de koop toe ook nog een Maserati GranTurismo S. Man man, wat een sound!

Van hieruit reden we verder naar de Park&Ride in Lummen. Hier werd de groep aangevuld door nog enkele leuke wagens. Onder meer twee BMW M3's, Porsche Boxster, Porsche Cayman S, Alfa Romeo 147 en 159 Ti, twee Clio RS'en maakten dat we toch een heel leuk pallet aan sportieve karretjes in de groep konden opnemen.

Image
Autoforum ardennentrip 2009

Eenmaal iedereen er was en de het nodige handengeschud achter de rug was konden de motoren worden gestart om koers te zetten richting de 'DARDENNEN'. Jammer genoeg zat het weer nog niet meteen goed, waardoor de deelnemende cabrio's hun dak nog even gesloten moesten houden. Gaandeweg vond iedereen z'n ritme en begonnen de groepjes zich dan ook te vormen. Tijdens de rit in de voormiddag passeerden we langs Chaudfontaine, Fléron, Pepinster en Spa om dan uiteindelijk na een dikke twee uur bochtjes pikken aan te komen aan de BBQ plek in Wanne.

Een aantal mensen van Autoforum hadden een hier een heerlijke BBQ voorbereid. Tijdens het eten hadden we de tijd om even beter kennis te maken met enkele van de autoforum-leden. Leuk was ook dat tegen het middaguur de zon meer en meer van zich liet horen waardoor de sfeer er goed in zat. Iedereen genoot van de schitterende maaltijd. Maar omdat we allen waren samengekomen met het doel lekker te genieten van de Ardeense autowegen, lieten we de BBQ-site al gauw voor wat ze was om de toerrit verder te zetten.

Image
Autoforum ardennentrip 2009

Deze route liep nog langs de Baraque Fraiture en ook nog een heel stuk langs de Ourthe-vallei. Gezien het goede weer deed de kajakbusiness al zeer goede zaken waardoor er geregeld en truck beladen met kajaks en kano's de gemiddelde snelheid even naar beneden haalde. De

G37 Coupé had het zeker naar zijn zin op deze bochtige wegen, al liet hij soms toch merken dat zijn gewicht iets te veel aan de hoge kant lag om in snellere, korte bochten niet uit balans te geraken.

Maar je moet echt niet op zoek naar exotisch materiaal, het doel is simpelweg plezier hebben zonder met een ei of meer in je broek die Mini Cooper S trachten te volgen. Iedereen bij ons is het er over eens: een dergelijke trip is dé manier om een dagje te genieten van je automobiel. Dan zou ik nog enkel de organisatie willen feliciteren met dit mooie initiatief en hopen dan ook dat er een even mooi vervolg van kan komen. We danken ook Beerens Infiniti Center voor de wagen van dienst.

Image
Infiniti G37 Coupé

Bekijk verder de rest van de foto's.

Reactie toevoegen

Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.

Inloggen

Uitlaat

Zo rij ook jij met een Ferrari F1-wagen

Alleen als je zakken diep genoeg zijn, uiteraard!

door Mika Tuyaerts
01/10/2026, 14u53

Analyse | Slechts 159 euro verschil tussen Twingo en Taycan als bedrijfswagen: de regering wil daar iets aan doen

De federale regering zoekt zowat tien miljard euro en dat betekent dat de politieke partijen in de pers meer ballonnen de lucht in laten dan op een zonnige zomeravond in het Waasland. Ook de bedrijfswagen lijkt niet zonder schade uit de gesprekken te komen.

door Mika Tuyaerts
25/09/2026, 10u15

Dodge-CEO Matt McAlear: "We willen niet de meeste klanten, wel de juiste"

Dodge is terug in Europa van nooit helemaal weggeweest, en dat gaat met de nodige Amerikaanse flair gepaard. Op de Europese lancering van de nieuwe Charger stond Dodge-CEO Matt McAlear ons te woord over de Europese lancering van de nieuwe Charger, het gamma dat eraan komt en Fastlane 2030, het investeringsplan dat Stellantis-CEO Antonio Filosa in mei voorstelde. McAlears boodschap is duidelijk: Dodge sluit geen compromissen en net dat zal nieuwe klanten aantrekken.

door Mika Tuyaerts
22/09/2026, 15u41

Test: Heb je wel een fietsenrek nodig met een Mercedes GLB?

Het is weer die tijd van het jaar. We gaan op zoek naar de perfecte reisauto, maar niet voor een stel jankende kinderen op de achterbank. Nee, onze auto moet vooral fietsen kunnen meezeulen zonder extra rek achter- of bovenaan. Vorig jaar kozen we daarom een bestelwagen, dit jaar een Mercedes GLB. Kan deze middelgrote SUV al ons materiaal slikken?

09/09/2026, 12u05

Waarom noemen Belgen een stationwagon ‘break’ (en hoe spreek je het uit)?

Geen enkel autotype kent zoveel verschillende namen als de break. De één noemt ‘m stationwagon, de ander estate en af en toe spreekt iemand zelfs eens over een combi… Maar in België is ‘break’ toch het meest gangbaar, en we spreken het ook niet uit zoals je misschien verwacht.

avatar
door Joram Van Acker
11/08/2026, 10u02

Verlichte logo’s: waarom sommige auto’s ze toch niet mogen hebben van de EU

Verlichte merklogo’s zijn sinds een paar jaar toegelaten op auto’s in de EU, maar toch niet altijd. Kijk maar naar de nieuwe Audi’s Q7 en Q9: die hebben in de Verenigde Staten LED-verlichting achter de vier ringen maar in Europa niet… Dus waarom dan?

avatar
door Joram Van Acker
30/07/2026, 17u06

Column YW: De Mazda6e is de mooiste EV die je kan kopen (voor het geld)

Ik zag het beste autosalon van het jaar dit weekend niet in Genève, Parijs of in Brussel, maar wel op een speeltuintje met een tuimelrek en een kapotte veerwip. Hoofdact: een Mazda6e. Bijrol: ik, die eigenlijk gewoon van een bankje naar mijn dochter zat te zwaaien.

avatar
door Yves Wouters
06/07/2026, 18u39

Getest: zo makkelijk (of moeilijk) werkt de driftmodus van de Hyundai Ioniq 6 N

Steeds meer fabrikanten integreren het in hun sportieve modellen: een driftmodus. Die zou je als leek in staat moeten stellen om te driften op ‘Fast & Furious’-niveau, alleen: wie durft zoiets te proberen? Wij dus, en wel met een Hyundai Ioniq 6 N onder onze derrière.

avatar
door Joram Van Acker
03/06/2026, 13u05

Opinie: Terwijl VS en China technologische revoluties lanceren, dwingt Europa ons in petieterige "K-cars"

De Europese auto-industrie heeft niet gefaald, de Europese auto-industrie is kapot gemaakt door... Europa zelf.

avatar
door Yves Wouters
19/05/2026, 15u00

Het goede voorbeeld? Zo bestrijden ze de oliecrisis in het buitenland

Laten we eerlijk zijn: het is niet leuk om vandaag de dag naar het tankstation te rijden. Maar wanhoop niet! Terwijl jij je afvraagt of een week “beeld maar geen klank” van je partner opweegt tegen het geld dat je krijgt voor het verkopen van je schoonmoeder, zijn ze in regeringskringen druk aan het debatteren over mogelijke hulpmaatregelen. Al klinken de geluiden uit de Wetstraat wel unisono: op die steun wordt het nog even wachten.

door Mika Tuyaerts
20/04/2026, 15u38