Autonieuws: Tech

Volkswagen-bestelwagens zijn nu rijdende spelconsoles

’t Is gedaan met voor je uit te staren in je bestelwagen tijdens je pauze, werkmens. Volkswagen heeft namelijk de AirConsole-applicatie beschikbaar gemaakt in zijn bedrijfsvoertuigen. Daardoor kan je nu PAC-MAN spelen terwijl je de boterhammetjes opeet, of toch in de meeste VW-busjes.

De opmars van de elektrische auto brengt een interessante bijwerking met zich mee. Zo moeten gebruikers zich soms een half uurtje kunnen bezighouden in hun auto terwijl die oplaadt, en daar hebben heel wat fabrikanten al iets op gevonden. Zo kan je bij de ene films of series streamen via het infotainmentsysteem terwijl de andere dan weer games voorziet. Dat laatste is bij Volkswagens ID.-modellen al het geval… maar dat tijdverdrijf is soms ook in niet-elektrische voertuigen handig.

Lol voor de hele werf

Dat hebben ze nu ook bij Volkswagen beseft, want zij hebben de AirConsole-applicatie beschikbaar gemaakt voor het gros van hun bedrijfsvoertuigen. Die app kunnen gebruikers nu gratis downloaden op het infotainmentsysteem en dan krijgen ze toegang tot vijftien games waaronder het iconische PAC-MAN. Het leuke aan AirConsole is dat die games niet gewoon via het aanraakscherm gespeeld worden, maar je smartphone verbonden kan worden als een controller. Daardoor kan je met wel acht personen tegen elkaar spelen — lol voor de hele werf verzekerd dus.

Image
VW bestelwagens airconsole 2025

AirConsole kan vanaf nu geïnstalleerd worden in de Volkswagens Caddy, California, Crafter, ID. Buzz en Multivan zolang die over het infotainmentsysteem van de nieuwste generatie beschikken. In de meeste gevallen gaat het dus om voertuigen vanaf modeljaar 2025. Eén belangrijk VW-busje blinkt echter uit in zijn afwezigheid: de nieuwe Transporter. Die krijgt momenteel nog geen toegang tot AirConsole en vermoedelijk heeft dat er wat mee te maken dat die Volkswagen onderhuids identiek is aan de Ford Transit Custom, en zijn infotainmentsysteem dus ook op Ford-software in een VW-jasje draait.

Reactie toevoegen

Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.

Inloggen