
Aan de vooravond van het autosalon van Genève wordt traditioneel de Auto van het komende Jaar bekend gemaakt. Dit jaar gaan de Zweden met de hoofdprijs lopen.
Een eerste plek voor de Volvo XC40 dus, Volvo's crossover die in België geproduceerd wordt. Vorig jaar ging de trofee naar het Franse Peugeot, voor de 3008. Dit jaar geen Fransen in de top-3, maar de C3 Aircross van Citroën eindigde wel op plaats 5. De top drie werd verder opgevuld door de Seat Ibiza en de BMW 5 Reeks.
Volvo haalde nog nooit de eerste plek, sinds het begin van de verkiezingen in 1964. Voor de Peugeot 3008 wonnen respectievelijk de Opel Astra en Volkswagen Passat de prijs van Auto van het Jaar.
De volledige uitslag:
- Volvo XC40 (325 punten)
- Seat Ibiza (242 ptn)
- BMW 5 Reeks (226 ptn)
- Kia Stinger (204 ptn)
- Citroën C3 Aircross (171 ptn)
- Audi A8 (169 ptn)
- Alfa Romeo Stelvio (163 ptn)
Recente reacties
Kia EV6: Dit kost hij in België (2021)
Mathieu. Koop een gebruikte hyundai ioniq type 1 de meest efficiënte ev. In winter 200km Zomers...
Door Johan Gort 1 dag geleden
Volkswagen kondigt GTX-label aan
In een ver verleden toch al gebruikt door Renault toch? Hoorde in het rijtje GTL, GTS, GTX...
Door Agoras Piet 1 dag geleden
Volkswagen kondigt GTX-label aan
Nerd-gamer-alert: als een andere fabrikant nu RTX gaat gebruiken, kan Volkswagen afdruipen.
Door JL 1 dag geleden
Officieel: Seat Arona facelift betekent nieuwe neus (2021)
Ik vind ronde ventilatiemonden echt niet mijn ding. Vond het leuk dat ze in de pre-facelift versie...
Door John 3 dagen geleden