Autonieuws: Cijfers

BMW iX1 is niét meer de populairste leasewagen... maar wat dan wel?

De Belgische leasemarkt is bijna volledig elektrisch, en rijdt bijna volledig vol met BMW’s iX1. Die elektrische SUV is er zelfs zo geliefd, dat hij al een aantal keer de populairste auto van Vlaanderen en zelfs België werd. Daar lijkt echter verandering in te komen want bij Arval is de BMW nu niet meer de populairste keuze.

We moeten er geen doekjes om winden: de iX1 is een schot in de roos voor BMW. Zo was de elektrische SUV al populair wanneer enkel de de tweemotorige xDrive30 in de catalogus stond, maar de eDrive20 maakte hem nog een beetje toegankelijker. Vooral professionele rijders kiezen er massaal voor want de voorbije jaren was de iX1 telkens de meest gekozen leasewagen van ons land… Maar er zijn kapers op de kust.

Geklopt door nieuwkomers

Dat blijkt althans uit de cijfers van leasinggigant Arval want zij hebben nu hun top-10 van populairste auto’s voor de eerste helft van 2025 bekendgemaakt. Daar is de BMW plots maar goed meer voor een derde plaats, en dat terwijl hij vorig jaar nog op nummer één stond. Zo moet de iX1 de Kia EV3 boven zich dulden op de eerste plaats, en de Skoda Elroq op plek twee. Dat zijn sindsdien allebei nieuwkomers en die maken het de BMW iX1 dus knap lastig in leasingland.

Image
First drive : Kia EV3 (2024)

Dat is trouwens niet het enige dat opvalt want terwijl de Volvo EX30 vorig jaar nog op de tweede plaats stond, ontbreekt die nu volledig uit de lijst. Dat geldt ook voor voormalig nummer drie Tesla Model Y, én voor de Tesla Model 3 die al jaren in de top-10 stond. De afwezigheid van dat laatste duo kan alvast iets te maken hebben met de hetze rond Tesla-topman Elon Musk, al is met name de Model Y ook even uit de handel geweest in afwachting van het faceliftmodel.

Let wel: onderstaande lijst geeft enkel de populairste leasewagens bij Arval weer. Het is dus niet ondenkbaar dat de cijfers bij andere maatschappijen verschillen, al is Arval wel één van de grootste leasingbedrijven in ons land.

Populairste leasewagens H1 2025 (Arval)

  1. Kia EV3
  2. Skoda Elroq
  3. BMW iX1
  4. Audi Q6 e-tron
  5. Skoda Enyaq
  6. Mercedes EQB
  7. BMW i4
  8. Volkswagen ID.4
  9. Audi Q4 e-tron
  10. Volvo EX40

Reactie toevoegen

Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.

Inloggen