De Alpine A110 krijgt een opvolger, maar dat wordt niet zomaar een opvolger. Als we de Fransen mogen geloven, wordt dit de eerste échte elektrische sportwagen. Dat is deels te danken aan het feit dat de A110 EV niet één maar wel twee batterijpakketten krijgt… wacht, wat?
Gisteren pakten we uit met treurig nieuws. Alpine liet namelijk weten dat de dag voordien de allerlaatste A110 van de band gerold was in zijn fabriek in Dieppe. Daarmee kwam een einde aan één van de puurste sportwagens van het moment maar treur toch maar niet te lang, want er komt gewoon een nieuwe A110. Dat wordt wel een volledig elektrisch model, maar volgens de Fransen zal dat evengoed een echte sportwagen zijn.
Ideale gewichtsverdeling
Van die elektrische A110 geeft Alpine nu een voorsmaakje maar komt dit exemplaar je bekend voor, dan is dat geen toeval. Het gaat hier namelijk om de ‘testmule’ van de EV of met andere woorden: onderhuids schuilt wel het nieuwe platform maar daarrond zit nog een tijdelijke carrosserie op basis van de uitgaande A110. Toch valt meteen op dat de ‘A110 Future’, zoals dit prototype heet, wat langer en breder is met die fors uitgeklopte wielkasten. In deze vorm zal de A110 EV zich trouwens laten zien op het Goodwood Festival of Speed volgende week.

Over dat elektrische ‘Alpine Performance Platform’ lost het merk ook al een paar details. Zo beschikt het over een 800V-boordnet terwijl het vermogen op de achterwielen geleverd wordt door twee elektromotoren — eentje per wiel dus. Heel verwonderlijk is dat niet want de Renault 5 Turbo E3 heeft dat ook, en daaraan wordt de Alpine technisch verwant. Eén ding wordt wel anders: de elektrische A110 krijgt twee accupakketten die los van elkaar gemonteerd zullen zitten. Dat doet Alpine niet voor extra rijbereik of — zoals Porsche met de Taycan — om ‘m sneller te laten laden, maar wel om de gewichtsverdeling ideaal te maken met 40 procent op de vooras en 60 procent op de achteras.
Om hoeveel gewicht het precies zal gaan, weten we nog niet maar ook dat zou binnen de perken moeten blijven. Alpine mikte bij conceptvoorbode A110 E-ternité nog op 1.320 kilogram, wat 200 kilo meer is dan het verbrandingsmodel maar wel mooi zou zijn voor een EV. Daarop is het echter nog wachten tot de onthulling, die eind dit jaar moet plaatsvinden.
Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen