Autonieuws: Cijfers

Zoveel beter gaat het met Alfa Romeo's verkoopcijfers (maar is het goed genoeg?)

De Europese inschrijvingscijfers voor de eerste helft van 2025 zijn binnen, en daar staat een interessant merk tussen de sterkste stijgers. Alfa Romeo wist namelijk ruim een derde meer auto’s te leveren dan dezelfde periode een jaar terug… Dus kopen we nu eindelijk genoeg Alfa’s om het merk te redden?

Wanneer PSA en FCA een vijftal jaar geleden samensmolten tot Stellantis, gaf het nieuwe management zijn zorgkindjes een ultimatum. Zo zouden merken zoals Lancia en DS maar ook Alfa Romeo tien jaar de tijd krijgen om hun nut te bewijzen — lees: een gamma op poten te zetten dat begeerlijk en winstgevend is. Nu we bijna halfweg die deadline zijn, zit dat laatste merk een beetje op schema?

Goed op weg, maar de weg is lang

Tijd voor een kijk in de inschrijvingscijfers van Europa want dat is nog steeds de grootste markt voor het merk. Daar meldt de ACEA — de Europese federatie van autofabrikanten — namelijk dat Alfa Romeo de derde sterkste stijger was in de eerste zes maanden van 2025. Zo tekende het merk de volle 33,3 procent meer inschrijvingen op, waarmee het enkel Cupra (+35,5 procent) en Alpine (+89,8 procent) voor zich dulden. Dat laatste is alvast logisch want Alpine had deze tijd vorig jaar slechts één (niche)model: de A110… En als Alfa Romeo het dan bijna even goed doet als het best hippe Cupra, dan is het merk alvast op de goede weg.

Image
Alfa Romeo Tonale productie 2023

Alleen: qua absolute cijfers mag Alfa Romeo zich nog niet bepaald meten met dat Cupra. Zo leverden de Italianen in de eerste helft van het jaar 33.116 auto’s in Europa terwijl Cupra al 152.974 stuks aantikte. Dat laatste merk heeft dan ook op korte tijd een aanzienlijk groter gamma weten op te bouwen terwijl Alfa Romeo zijn stijging vermoedelijk enkel te danken heeft aan de Junior en de Tonale. Verder biedt het enkel een verouderde Giulia en Stelvio aan maar dat duo wordt in het komende jaar wel vervangen. Hoe dan ook heeft Alfa Romeo dus nog een lange weg te gaan voor het zijn Stellantis-bazen écht gelukkig gemaakt zal hebben.

Reactie toevoegen

Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.

Inloggen