Lexus heeft een nieuwe ES, en die komt er voor het eerst als EV. Zijn platform laat echter ook nog gewoon een hybride aandrijflijn toe maar voor de Belgische markt bleef het daarover opvallend stil. Nu weten we ook waarom: Lexus heeft bevestigd dat de nieuwe ES alléén als EV naar België komt.
Gisteren deelde Lexus wat meer technische gegevens over zijn nieuwe ES. Die was een maandje eerder al wereldwijd onthuld en dat was toen groot nieuws, want voor het eerst kreeg het model ook elektrische aandrijflijnen. De meer traditionele Lexus-rijder zou daarentegen zijn gading vinden in een nieuwe zelfopladende hybrideversie, maar gisteren werd daarover plots met geen woord meer gerept… Of tenminste in het Belgische persbericht, en nu weten we ook waarom.
Wel voor andere Europese markten
De nieuwe Lexus ES komt namelijk niet meer als hybride naar België. Dat heeft de Toyota- en Lexus-importeur aan Autofans bevestigd en dat is opmerkelijk, want heel wat andere Europese markten krijgen die ES 300h wel. Toch heeft het merk ervoor gekozen om de ES enkel als EV in ons land te verkopen, officieel omdat een volledig elektrische line-up in dat segment het beste aan de verwachtingen van de markt zou voldoen. Daarmee wordt de nieuwe ES dus geen rivaal meer voor de Audi A6, de Mercedes E-Klasse en de BMW 5 Reeks maar wel voor de Audi A6 e-tron, de Mercedes EQE en de BMW i5.

Die modellen komt de Lexus bevechten met de keuze uit twee aandrijflijnen. Zo beschikt de ES 350e over een enkele elektromotor met 224 pk en een accu van 77 kWh onder de bodem, goed voor 530 kilometer rijbereik. De ES 500e legt daarentegen meer de nadruk op prestaties met 343 pk uit twee elektromotoren, en een 0-naar-100-tijd van 5,7 seconden. De orderboekjes openen begin 2026, maar de hybride ES 300h hoef je in die orderboekjes dus niet meer te verwachten.

Reactie toevoegen
Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.
Inloggen