
Als het aan Ssangyong ligt, wordt hun gamma de komende maanden en jaren gevoelig uitgebreid. Deze XLV-Air is dan de voorbode van een grotere versie van een Tivoli en eerlijk gezegd, het ziet er wel goed uit.
De proporties lijken te kloppen op deze XLV-Air. Dat moet ook, want Ssangyong wil hem volgend jaar als Tivoli Long op de markt brengen. Hij meet dan ook 4,47 m lang en met die extra 27,9 centimeter kan je 720 in plaats van 423 liter bagage laden.
Als aandrijving kiest Ssangyong voor een kleine 1.6 liter grote benzinemotor met 128 pk en 160 Nm. Ook hebben ze aan een diesel gedacht, de nieuwe 1.6 met 115 pk en 300 Nm vindt evengoed een plekje onder de kap. Wie dat wil, kan voor 4WD aandrijving kiezen, en wie liever automatisch laat schakelen laat de manuele zesbak voor wat ie is.
Recente reacties
Adieu laadpas: Europa wil betalen aan laadpaal zoals bij tankstation
"Klein detail: bovenstaande transparantie zou enkel verplicht worden wanneer een nieuwe laadpaal...
Door Mathieu 19 uur geleden
Kort getest: BMW iX5 Hydrogen (2023)
Sommigen willen gewoon niet dat de Hwagen doorbreekt en altijd met hetzelfde excuus nlk het...
Door Tryphon 22 uur geleden
Rijtest: Hyundai Bayon 1.0 T-GDI 48V 7DCT (2021)
Value for money! Nog ruim 150 stuks op autosalon in de aanbieding met ruim €3000 korting. Allemaal...
Door Hans 1 dag geleden
Vergroening op z’n best: Audi experimenteert met planten voor je autointerieur
En dan moet je op het werk uitleggen waarom er een bloempot chirurgisch verwijderd is van tussen uw...
Door Adriaan 1 dag geleden