
Ford lanceert een speciale reeks van zijn Fiesta ST. De eenvoudige naam ‘Edition’ verpakt een tot 500 stuks beperkte reeks die het entertainende rijgedrag van deze hot hatch nog eens extra in de verf moet zetten. Waarmee het dat doet?
Niet alleen met de smurfblauwe koetswerkkleur, die Ford liever azuurblauw noemt. Andere onderdelen, zoals de diffusor achteraan en de dakspoiler krijgen een glanzend zwarte afwerking, in het interieur zien we accenten in koolstofvezellook, blauwe stiksels en een nieuw stuur met sportknop.

De belangrijkste feature van deze Fiesta ST Edition zit ‘m in het chassis. Dat krijgt niet alleen nieuwe 18-duimsvelgen, die het onafgeveerd gewicht met twee kilogram elk verminderen, maar vooral een aangepaste ophanging met waarmee je de dempers zelf kunt aanpassen. Vooraan komt de Fiesta ST 15 millimeter lager te liggen, achteraan 10 millimeter.

Blijven ongewijzigd van de partij: het Quaife-sperdifferentieel tussen de voorwielen uit het Performance Pack, en de 1,5 liter grote Ecoboost-driepitter van 200 pk. In totaal worden er van deze Ford Fiesta ST Edition dus maar 500 exemplaren gebouwd, waarvan 300 voorbestemd zijn voor het Verenigd Koninkrijk. De overige 200 worden verdeeld over de belangrijkste markten, en daar hoort ons land gelukkig ook bij. Prijzen volgen later.
Recente reacties
Dit zijn de 10 meest populaire EV's in België (Q1,2021)
En hoeveel daarvan particulier aangeschaft ?
Door Jos D. 18 uur geleden
Mercedes plaagt met EQT Concept
In tegenstelling tot de speelse vorige, is de nieuwe Kangoo strakker vorm gegeven, zodat hij...
Door BePa 1 dag geleden
Maken of kraken: Audi A6 Avant e-tron [RENDER]
Of voor zowat elke mid size suv dat ze vandaag verkopen...
Door Adriaan 1 dag geleden
Officieel: Mercedes EQB rijdt EQA achterna
ik wacht al enkele maanden op lease prijzen voor de EQB... Maar nu ik die foto zie met de...
Door Yannick 1 dag geleden