
Sinds de facelift van de 3008 zit er ook een plug-in hybride in het gamma met wat minder vermogen. Wij voelden de leeuw-met-stekker aan de tand.
De Peugeot 3008 crossover krijgt in navolging van de 508 PHEV ook een plug-in hybride aandrijving onder de kap. De cijfers doen de roofdieren hier watertanden, want 225 pk in een middenklasser is niet niks. Dat Peugeot dat vermogen bekomt door de 1.6 turbo benzinemotor met een elektromotor van 81 kW. Daarin verschilt deze 3008 HYbrid van zijn HYbrid4-broeder die ook op de achterwielen nog eens een elektromotor van 83 kW krijgt en zo zijn vermogen naar 300 pk ziet stijgen.
rustige vastheid
Niet dat de 225 stuks van de Hybrid te weinig zijn voor deze 3008, integendeel. Een 0-100 nummertje haspelt hij af in een nette 8,7 seconden en met een volle 13,2 kWh grote accu kan de wagen zowat 45 kilometer ver elektrisch rijden. Gaan we wat met de remenergierecuperatie spelen dan doen we daar nog een kilometertje of vijf bij. Opladen van de accu kan via een 7,4 kW-lader in je buurt in minder dan 2 uur, aan het gewone stopcontact duurt het dan weer dubbel zo lang.

grotere aanraking
Peugeot lanceert deze motor samen met de tussentijdse facelift van het model. Bij die facelift worden de grote lijnen van de Peugeot 3008 behouden en zorgt Peugeot voor het bekende nummertje door de grille strakker te trekken en het nummer van de wagen midden op de neus te posteren. Achteraan werden de lichtblokken nog iets verfijnder waardoor de 3008 wat moderner oogt dan voor de facelift. In het interieur krijgen we een groter touch screen, waarbij de infotainment tegenwoordig kan gekoppeld worden aan Apple Carplay of Android Auto. Het kleinere, sportiever aanvoelend stuurwiel blijft behouden en draagt bij aan de scherpere rijervaring van de huidige Peugeot-modellen. Al is dat niet tot iedereens blijdschap.

Vast staat wel dat de batterijtoevoeging in de 3008 HYbrid weinig of geen invloed heeft op het rijgedrag. Het EMP2-platform dat we onder de 3008 terugvinden was al van bij het begin ontwikkeld voor een eventuele extra accu en daarom lijkt het weggedrag zowat even scherp te zijn als bij zijn benzine- of dieselbroeders.
Ook op de bravere wegen is de 3008 Hybrid een trouwe compagnon, met de mogelijkheid om op de snelweg tot 135 km/u volledig elektrisch over de weg te zoemen. Peugeot slaagt er wel niet in om de overgang tussen elektrisch en hybride volledig geruisloos te laten verlopen, al is de omschakeling het niet storend voor de inzittenden. Wel storend is de EMT8-versnellingsbak die nog altijd wat in slaap lijkt gesust tot we het gaspedaal diep intrappen, waarbij de bak wat tijd nodig heeft om te reageren. Net voldoende tijd om ons meer dan eens te laten beslissen tóch maar niet de weg op te draaien in dat gaatje tussen twee auto's in.

conclusie
Met het aanbieden van een plug-in hybride in twee vermogensversies speelt Peugeot mooi op twee verschillende markten. Enerzijds is er de hybriderijder die graag op het verbruik let, anderzijds laten de Fransen ook de flukser rijdende chauffeur niet in de kou staan. Natuurlijk betaalt die wat meer centen voor zijn Peugeot waardoor we alvast gokken dat deze 225 pk sterke variant de best verkochte versie zal worden.
Specificaties
1.6 THP turbo benzine + elektromotor
225pk
360 Nm
automaat, 8 versnellingen
voorwiel
1 735 kg
225 km/u
€ 43 457.00
8.70 sec
2.50 L/100km
395 L
1 357 L
29 g/km
€ 46.00
€ 145.00
Recente reacties
Fisker landt in België: orderboekjes voor elektrische Ocean geopend (2023)
Al ze prijs onder de 40000€ is dit een leuk alternatief voor al die Chinese EV brol, de Vlaamschen...
Door Vigor Mortsen 2 dagen geleden
EV-premie tot 5.000 euro: Vlaamse Regering wil particulier in elektrische auto krijgen
Zoals THIS ook al aangaf zal het zeker duurder worden. Een paar jaar geleden bracht de auto-branche...
Door John 2 dagen geleden
EV-premie tot 5.000 euro: Vlaamse Regering wil particulier in elektrische auto krijgen
Ik snap eigenlijk niet waarom mensen denken dat elektrisch rijden goedkoop moet blijven. Het enige...
Door this 2 dagen geleden
Nieuwe BMW X2 plaagt met langer silhouet... o ja, en verlichte neusgaten
Nog ff en hij kan ook niezen :-)
Door Jos D. 2 dagen geleden