
Als onderdeel van de Toyota-groep zat een Lexus op waterstof er wel eens aan te komen. Dat de eerste H2-Lexus echter een offroadbuggy zou zijn, dat hadden we dan weer niet verwacht.
Na elke dag piekfijn naaigaren in kraakvers leer te steken mogen de vakmannen bij Lexus ook wel eens gek doen. Dat mogen ze wat ons betreft al helemaal wanneer het tot creaties als de ROV Concept leidt. Deze Lexus is namelijk een offroadbuggy met een verbrandingsmotor op waterstof, jawel.
(Bijna) geen uitstoot
Met “ROV” bedoelen ze “Recreational Off-highway Vehicle”, ofwel: “speelgoed voor grote mensen”. Deze compacte machine is dus bedoeld om het ruigere terrein te verkennen, en dat merk je ook meteen aan de enorme banden, de rolkooi en de grote bodemvrijheid. Ondanks hun gekke bui blijven de ontwikkelaars bij Lexus wel trouw aan zichzelf. Zo krijgt de buggy de typische L-vormige verlichting van het merk mee, zijn de carrosseriepanelen uitgevoerd in een matbrons kleurtje en biedt het interieur nog steeds meer leer dan de gemiddelde sedan.

Het opvallendste is echter niet het merk of het design van de ROV Concept, maar wel de aandrijflijn. Deze buggy verbruikt namelijk waterstof, maar niet op de manier die je zou denken. Waar bijvoorbeeld de Toyota Mirai waterstof omzet in elektriciteit om elektromotoren mee aan te drijven verbrandt deze ROV Concept het goedje in een 1.0-litermotor. Dat geeft hem dus de sensaties en het geluid van een traditionele verbrandingsmotor maar — aldus Lexus — tegen nagenoeg geen uitstoot. Concrete plannen heeft Lexus met dit studiemodel niet, al moeten we zeggen dat we wel heil zien in zijn aandrijflijn.
Recente reacties
Vijf competente plug-inhybrides voor minder dan 40.000 euro
Wew, die meerprijzen... Kan je toch wel heeeel wat aantal keren voor gaan tanken, eer je er...
Door FLP 5 uur geleden
Vijf competente plug-inhybrides voor minder dan 40.000 euro
Ik maak graag vergelijkingen. Hieronder de basis prijs van het model t.o.v. de hybride variant die...
Door John 1 dag geleden
Rijtest: Mazda CX-5 facelift (2022)
Tja, rij nu negen jaar cx5. Nooit problemen. Heb pas geleden de nieuwe Tucson en Sportage getest....
Door Harry zijlstra 1 dag geleden
Rijtest: Lexus IS 300h (2017)
Beste Michel, ik heb 1 van de eerste exemplaren, juli 2013. Rijd na 274.000 km nog steeds als nieuw...
Door Paul van Ham 2 dagen geleden