
Fiat en Crysler(FCA) zijn fans van Renault, of toch hun productiefaciliteiten en R&D. De gesprekken zijn al even bezig, maar nukomt FCA officieel met een toenadering naar groupe Renault.
FCA stelt een 50/50 voor. Dat wil dus zeggen dat Renault en FCA elks 50% van de nieuwe fusie zouden krijgen. Ook de raad van bestuur zou mooi in de helft worden gesplitst. Volgens FCA zou de nieuwe groep zo'n 8,7 miljoen auto's per jaar verkopen. Dat zou hen de 3de grootste constructeur ter wereld maken(na VW Groep en Toyota). De fusie zou zo'n 3 a 4 miljard euro kosten, maar gaat uiteraard ook wat moeten opbrengen. FCA zegt dat 30% op R&D en 40% op toeleveranciers kan bespaard worden. Ook het aantal platformen en motorenfamilies zouden gereduceerd worden. Ondanks de mogelijke besparingen zegt FCA dat er geen fabrieken zouden moeten gesloten worden.
Uiteraard zitten we met veel vragen. Wat met de Nissan-Mitsubishi alliantie? Wat die besparingen, fabrieken en platformen? En vooral, wat met die fusie? Een wijs financieel goeroe vertelde me ooit dat gelijke fusies pure marketingpraat is. Er is dus altijd een sterkere partij die de andere partij overneemt. Het is dus nu aan Renault om de volgende stap te zetten. En die zijn er daar blijkbaar al druk mee bezig
Recente reacties
Einde autoprogramma’s: ook The Grand Tour houdt er waarschijnlijk mee op
Wat de reden ook is, dit vind ik nu wel spijtig om te lezen. Ik vond de Grand Tour beter dan Top...
Door Mathieu 9 uur geleden
BMW patenteert ‘iM3’-naam: wordt volgende M3 elektrisch?
Ik vermoed dat de eerste elektrische M wel snoeihard moet gaan. Het lijkt nu dat men de M50/M60...
Door Mr Ponrow 1 dag geleden
Volkswagen ID.7 kost amper 30.000 euro in China... maar
ik zeg je ze willen de hoofdprijs hier. kom op zeg dat is meer dan maal 2! Loon mag wat lager...
Door Kevin 1 dag geleden
Volkswagen ID.7 kost amper 30.000 euro in China... maar
VW heeft alle Europeese klanten beduveld met de sjoemel diesel en hun vervolgens in de kou laten...
Door Scheijen 1 dag geleden