RM Auctions veilt Ferrari 250 GTO

Het veilinghuis RM Auctions heeft een erg speciaal veilingobject klaar staan. Ze hebben namelijk bekend gemaakt dat ze een 'private treaty sale' zullen doen van een Ferrari 250 GTO van 1963 met chassisnummer 4675GT. Dit exemplaar is slechts één van de 36 250 GTO's die geproduceerd zijn geweest. Het bewuste model is ook nog eens extra speciaal want het is een limited edition (Series II GTO). De veiling is zeer uniek en biedt aan geïnteresseerde verzamelaars een gouden kans om dit droomobject in huis te halen.

De 250 GTO wordt beschouwd als één van de meest legendarische en als een van de mooiste Ferrari's ooit gemaakt. De wagen in kwestie is sinds 1996 eigendom van de Japanner Yoshiho Matsuda. De wagen verliet in 1963 de fabriek van Rosso Cina en werd nadien door tal van geroemde chauffeurs ter hand genomen in tal van races. Een wagen met heel wat geschiedenis dus.

Image
Ferrari 250 GTO

Het veilinghuis

RM Auctions heeft een erg speciaal veilingobject klaar staan. Ze hebben namelijk bekend gemaakt dat ze een 'private treaty sale' zullen doen van een Ferrari 250 GTO van 1963 met chassisnummer 4675GT. Dit exemplaar is slechts één van de 36 250 GTO's die geproduceerd zijn geweest. Het bewuste model is ook nog eens extra speciaal want het is een limited edition (Series II GTO). De veiling is zeer uniek en biedt aan geïnteresseerde verzamelaars een gouden kans om dit droomobject in huis te halen.

Image

Reactie toevoegen

Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.

Inloggen
Original ID
7594

Advies

Hier vindt u alles over autofiscaliteit, oldtimers, leasing en private lease

Vergeten auto #69: Honda Prelude

Tegenwoordig hebben ze bij Honda de CR-Z, een sportieve compacte wagen die wat wegheeft van de Civic. In 1978 namen de Japanners echter ook de Civic van die periode als basis voor een andere coupé, de Prelude. Tegenwoordig is de naam uit het gamma verdwenen, al zou dat met de komst van Toyota's GT 86 wel eens kunnen (mogen?) veranderen.

door Sven Gijregat
12 years ago

Autofans Videotip: Allen Anderson en zijn liefde voor Datsun

Allen Anderson is een gelukkige Amerikaan met een voorliefde voor alles wat Datsun heet. Het automerk, dat in 1933 werd opgekocht door Nissan, werd eind jaren 80 opgedoekt maar kon op heel wat bijval rekenen dankzij zijn aantrekkelijke prijs en enorme kwaliteiten. Voor Allen Anderson was dat niet anders. In deze reportage, gemaakt door Josh Clason, vertelt hij in geuren en kleuren over zijn gevoel bij zijn wagens. Prachtige beelden bij meer lezen.

12 years ago

Vergeten auto #68: Chrysler Crossfire

Het was eens iets anders, zo'n Amerikaans ogende kar met Europese genen. De Crossfire hergebruikte de eigenschappen van de vorige generatie SLK van Mercedes. Mercedes en Chrysler waren in 2000 een samenwerking aangegaan en daar plukte vooral Chrysler vruchten van. Terwijl Mercedes geld investeerde en saneerde - en intussen het eigen imago kelderde - kon Chrysler onder andere gebruik maken van de Europese databank van Mercedes. Daaruit ontstond de 300C en deze coupé, de Crossfire.

door Sven Gijregat
12 years ago

Vergeten auto #67: Porsche C88

Midden jaren '90 schreef de Chinese regering 20 autoconstructeurs over de hele wereld aan om een nieuwe wagen te bedenken voor de Chinese markt. Uit de inzendingen zou men drie merken kiezen die een productie zouden mogen starten. De prognose was dat tegen 2000 zowat één miljoen nieuwe wagens in het straatbeeld zouden verschijnen. Porsche was één van de constructeurs die een familiewagen ontwierp, al lag dat ontwerp mijlenver van de Panamera die ze nu in hun gamma hebben zitten.

door Sven Gijregat
12 years ago

Vergeten auto #66: Ford Probe

Het kan vreemd lopen. De Ford Probe was oorspronkelijk bedoeld als zuiniger opvolger voor de Mustang in tijden van oliecrisis. Toen de wagen echter het productiestadium naderde, zakten de olieprijzen, waardoor de Mustang-liefhebbers meer gehoor kregen in hun geroep om het tegenvallende design van de Mustang-opvolger. Daarom koos Ford ervoor om hem als Ford Probe op de markt te zetten.

door Sven Gijregat
12 years ago

Vergeten auto #65: Mini Moke

De Mini is een model dat iedereen wel iets zegt, de Mini Moke is dat een pak minder. Toch werd het wagentje tussen 1964 en 1993 in grote oplage geproduceerd in zowel Groot-Brittanië (tussen 1964 en 1968, 14.500 stuks), Australië (1966-1981, 26.000 stuks) als Portugal (1980-1993, 10.000 exemplaren). Het wagentje was oorspronkelijk ontworpen als offroad defensievoertuig door Sir Alec Issignois, die ook de oer-Mini op papier zette.

door Sven Gijregat
12 years ago

Vergeten auto #64: BMW Baur TC3 en Baur-Kohl Coupé

Baur is een bedrijf dat tussen 1910 en 1999 wagens bouwde op basis van bestaande modellen. De bekendste modellen zijn de aparte cabrio's op basis van BMW's E21 en E30. Toch bouwden ze ook een aantal andere modellen. Zo was er de Baur-Kohl Coupé en had het bedrijf met een prototype van de TC3 een echte sportwagen in huis. Tot BMW die plannen dwarsboomde.

door Sven Gijregat
12 years ago

Autofans Videotip: Lotus Elan uit 1972 met Harry Metcalfe

Voormalig topman bij Evo Magazine heeft in zijn Brits stulpje meer dan alleen een verzameling EVO Magazines, hij heeft er ook enkele schitterende bolides staan. Zijn Pagani Zonda toonde Harry Metcalfe ons eerder al, vandaag vertelt hij ons alles van zijn Lotus Elan uit 1972. De Elan viert dit jaar zijn vijftigste verjaardag en als alles goed gaat krijgt die volgend jaar een opvolger. De Elan weegt amper 700 kilogram en heeft 126 pk onder de kap. De sprint naar 100 doet hij zo in net geen zes seconden, ongelooflijke cijfers. Hij vertelt het opnieuw vol charisma, een aanrader dus.

12 years ago

Vergeten auto #63: Renault Safrane Baccara BiTurbo

Renault bouwde in de periode van 1992 tot 2000 310.000 Safranes. Het model was het vlaggenschip van Renault en werd dan ook in een bad van luxe gedompeld. Het motorengamma liep van de 2.0 met 107 pk tot de 3.0 V6 met 170 pk. In 1994 werden twee extra topversies gelanceerd, de Safrane RXE BiTurbo en Safrane Baccara BiTurbo. RXE was het op één na hoogste uitrustingsniveau, 'Baccara' stond voor de meest luxueuze versie van het model, beide benamingen werden nadien uit de modelnaam verwijderd. Onder de kap vond je een 3.0 V6 benzinemotor met maar liefst 262 pk.

door Sven Gijregat
12 years ago

Vergeten auto #62: Alfa Romeo GT1300 Junior Zagato & GT1600 Junior Zagato

De coachbuilder Zagato uit Milaan zette in 1969 een nieuwe samenwerking op poten met Alfa Romeo. De twee Italiaanse partijen gingen samen werken aan een Alfa Romeo 1300 Junior Zagato en 1600 Junior Zagato.

12 years ago