Autonieuws: Officieel

BMW 1-reeks sedan in 2017

De grote baas bij BMW, Norbert Reithofer heeft groen licht gegeven voor een sedan versie van de huidige 1-reeks. Zonder achterwielaandrijving, met driecilinders en pas in 2017 beschikbaar.

Dat las je goed, de 1-reeks sedan zal - in tegenstelling tot zijn andere familieleden - met de voorste poten rennen. De sedan zal deel uitmaken van BMW's nieuwste reeks voorwielaangedreven modellen. Die reeks zal bestaan uit de Active Tourer (a.k.a: 1-reeks GT) en de nieuwe generatie X1.

Niet meer uniek

De 1-reeks sedan zal net zoals zijn concurrenten, Mercedes CLA & Audi A3 Sedan, dus via de voorwielen worden aangedreven. Hierdoor verliest de BMW wel wat van zijn unieke karakter. Optioneel zal je de 1-reeks sedan wel met vierwielaandrijving kunnen krijgen. Op lange termijn zullen ook de andere 1-reeks modellen hun achterwielaandrijving kwijt geraken.

Moet BMW (nog) groter maken

Volgens een insider van BMW is de NES (New Entry-level Sedan) een zeer belangrijke wagen voor de toekomstige line-up van de 1-reeks. Vooral China en de Verenigde Staten zijn gek van deze kleinere "luxueuze" sedans. Het moet dan ook voor een gigantische boost in verkopen zorgen.

Goede zet van BMW om over te schakelen op voorwielaandrijving? Of rollen de tranen spontaan over je wangen?

Reactie toevoegen

Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.

Inloggen